ارسال به دیگران پرینت

ماکرون: برگزیت در 30 روز آینده غیر ممکن است

رئیس جمهوری فرانسه در نشست خبری مشترک با نخست وزیر انگلیس تاکید کرد که دستیابی به توافقی جدید برای خروچ لندن از اتحادیه اروپا در ۳۰ روز آینده عملا «غیر ممکن» است.

۵۵آنلاین :

«امانوئل مکرون» و «بوریس جانسون» پس از دیدار در پاریس با حضور در یک نشست خبری، به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند.

در این نشست خبری رئیس جمهوری فرانسه گفت: دستیابی به توافق جدید درباره برگزیت طی ۳۰ روز آینده عملا غیر ممکن است.

اما با این حال مکرون دستیابی به راه حلی برای موضوع پشتوانه مرزی ایرلند طی ۳۰ روز آینده را «امکانپذیر» ارزیابی کرد.

در این نشست خبری، نخست وزیر انگلیس دیدار امروز خود با رئیس جمهوری فرانسه و دیدار روز گذشته با «انگلا مرکل» صدر اعظم آلمان را بسیار سازنده و رو به جلو توصیف کرد و از امکان دستیابی به توافق جدید با بریتانیا بر سر خروج این کشور از اتحادیه اروپا سخن گفته بود.

جانسون در این نشست خبری برتمایل کشورش برای دستیابی به توافقی جدید بر سر برگزیت تاکید کرد اما در ضمن هشدار داد در صورت عدم انعطاف اتحادیه اروپا در برابر لندن، انگلیس «بدون توافق» از اتحادیه اروپا خارج می شود.

این در حالیست که مکرون در این نشست خبری با بیان این مطلب که اکنون سرنوشت انگلیس در دستان جانسون قرار دارد، برگزیت بدون توافق را مورد علاقه اتحادیه اروپا ندانست اما تاکید کرد که کشورهای عضو خود را برای هر سناریویی آماده کرده اند.

در همین ارتباط، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز لحظاتی پیش، سی و یکم ماه اکتبر (نهم آبان) را به عنوان ضرب الاجل دستیابی به راه حلی در خصوص برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) تعیین کرد.

منبع : عصرایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه