ارسال به دیگران پرینت

پنتاگون: آزمایش موشکی اخیر پیامی برای چین داشت

وزیر دفاع آمریکا در خصوص آزمایش موشکی اخیر این کشور گفت: این اقدام برای حصول اطمینان از توانایی ما برای مقابله با رفتار بد چین بود و پیامی برای آن‌ها داشت.

۵۵آنلاین :

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه فاکس‌نیوز که روز گذشته پخش شد به موضوع آزمایش موشکی اخیر این کشور پرداخت و گفت، در میان سایر موارد، این آزمایش پیامی برای چین داشت.

اسپر گفت «می‌خواستیم اطمینان حاصل کنیم که، همان طور که نیاز داریم، توانایی مقابله با رفتار بد چین را دارا هستیم و قادریم در محدوده‌های میان‌برد آن را هدف قرار دهیم».

اسپر که اوایل ماه جاری میلادی به آسیا سفر کرده بود در پاسخ به این سوال که آیا آسیا را به این خاطر برای اولین سفر خارجی خود انتخاب کرد که چین بزرگترین تهدید امنیتی برای آمریکا محسوب می‌شود، گفت: پکن الویت اول در وزارت دفاع محسوب می‌شود.

رئیس پنتاگون در ادامه این کشور را رقیب استراتژیک قدیمی آمریکا دانست و تاکید کرد واشنگتن از منطقه خارج نخواهد شد.

اسپر گفت «فکر می‌کنم با توجه به قدرت اقتصادی، وزن سیاسی و جاه‌طلبی‌های پکن، این کشور در طولانی مدت چالش بزرگتری برای ما خواهد شد».

اسپر در این مصاحبه از دستیابی آمریکا به تسلیحات مافوق صوت در آینده نزدیک خبر داد.

او گفت «فکر می‌کنم این مسئله احتمالا طی دو سه سال آینده صورت گیرد».

دوشنبه، پنتاگون اعلام کرد این کشور موشک کروز زمینی معمولی که بردی بیش از ۵۰۰ کیلومتر دارد آزمایش کرده است، بردی که بر اساس معاهده «منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» (آی ان اف) ممنوع بود. این معاهده در دوم ماه جاری میلادی با خروج رسمی آمریکا از آن با این بهانه که روسیه بار‌ها آن را نقض کرده است، لغو شد.

واشنگتن و پکن از ژوئن سال گذشته میلادی و از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به بهانه متعادل ساختن کسری تجاری این کشور در تجارت با چین اعلام کرد بر ۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از آن تعرفه اعمال خواهد کرد وارد جنگ تجاری شده‌اند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه