ارسال به دیگران پرینت

امارات حمله یمن به میدان نفتی «الشیبه» سعودی را محکوم کرد

وزارت خارجه امارات با صدور بیانیه‌ای حمله پهپادی یمن به میدان نفتی «الشیبه» عربستان سعودی را محکوم کرد.

۵۵آنلاین :

امارات حمله یمن به میدان نفتی «الشیبه» سعودی را محکوم کرد

وزارت خارجه امارات با صدور بیانیه‌ای حمله پهپادی یمن به میدان نفتی «الشیبه» عربستان سعودی را محکوم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه و همکاری بین‌المللی امارات امروز یکشنبه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله پهپادی یمن به میدان نفتی «الشیبه» عربستان سعودی، آن را «اقدام تروریستی» خواند.

در این بیانیه‌ آمده است که «هدف از این اقدام تروریستی بر هم زدن امنیت و ثبات است و خطری بزرگ برای تأمین انرژی کل جهان محسوب می‌شود».

طبق گزارش خبرگزاری امارات (وام)، در این بیانیه بر همبستگی کامل امارات با عربستان سعودی و ایستادگی کامل در کنار این کشور و پشتیبانی از آن در تمامی اقداماتی که برای حمایت از امنیت و ثبات عربستان اتخاذ می‌شود، تأکید شده است.

وزارت خارجه امارات در این بیانیه ضمن تأکید بر حمایت از تمامی تدابیر و تصمیمات عربستان برای مقابله با افراطی‌گری و تروریسم، آورده است که امنیت امارات و عربستان سعودی جزئی جدایی‌ناپذیر است و هر گونه تهدید یا خطری برای عربستان به منزله تهدیدی برای امنیت و ثبات امارات است.

ارتش یمن روز شنبه (دیروز) از بزرگ‌ترین حمله پهپادی به اهدافی سعودی در عمق 1200 کیلومتری خاک عربستان خبر داد و گفت که پایگاه نفتی «الشیبه» در جنوب شرق عربستان را هدف قرار داده است.

این عملیات یمنی‌ها که با استفاده از 10 فروند پهپاد صورت گرفت از بزرگترین حملات پهپادی تاریخ یمن به بزرگترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی محسوب می‌شود که با توجه به وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می‌آید.

پیشتر کویت، بحرین، اردن و مصر نیز حمله به میدان نفتی «الشیبه» را محکوم کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه