خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

ذوق‌زدگی کیم جونگ اون پس از آزمایش موشکی

رهبر کره شمالی اعلام کرده است آزمایش موشک های تاکتیکی هدایت شونده هشداری به مانورهای نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی بودند.

۵۵آنلاین :

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی شخصاً آزمایش موشک های تاکتیکی جدید هدایت شونده این کشور را نظاره کرد.

کیم جونگ اون پس از آزمایش موفق این موشک ها گفت: موشک‌هایی که اخیراً آزمایش شد، هشداری به مانور مشترک کره جنوبی و آمریکا بود.

وی اعلام کرد: آخرین آزمایش موشکی فرصتی برای ارسال هشداری مناسب به مانور مشترک نظامی بود که اکنون از سوی مقامات آمریکایی و کره جنوبی در جریان است.

کره شمالی بامداد چهارشنبه، یک روز پس از آغاز رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی، دو فروند موشک جدید آزمایش کرد که چهارمین آزمایش پیونگ یانگ در دو هفته اخیر است.

خبرگزاری کره شمالی نیز اعلام کرد: موشک های نوع جدید تاکتیکی هدایت شونده از منطقه غربی کره شمالی شلیک و با پیمودن شبه جزیره کره با دقت به جزیره کوچک مورد هدف در ساحل شرقی این کشور برخورد کرد.

همچنین گفته شده است شلیک این موشک ها به طور مشخص اعتبار، امنیت و ظرفیت جنگی این اسلحه را تائید کرد. برخی تحلیلگران نیز اعلام کرده اند این آزمایش ها اطمینان کره شمالی به فناوری موشکی خودش را نشان می دهد.

پیونگ یانگ در سه آزمایش پیشین، نوعی موشک بالستیک کوتاه برد را شلیک و سامانه پرتاب موشکی جدید را آزمایش کرد.

کره شمالی پیش از این نیز با اعتراض به رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی هشدار داد که پیونگ یانگ ممکن است در صورت تداوم این رزمایش ها به دنبال راه جدید باشد.

کره شمالی که از چند ماه پیش با آغاز مذاکرات خلع سلاح هسته ای با آمریکا، آزمایش های هسته ای و موشکی خود را متوقف کرده بود، پس از این توقف چند ماهه برای چندمین بار در ماه های اخیر دست به آزمایش موشکی زده است.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

منبع : فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه