ارسال به دیگران پرینت

۵۶میلیون دلار محصولات کشاورزی صادر شد

بیش از ۶۶ هزارتن محصولات کشاورزی به ارزش۵۶میلیون دلار ظرف یکسال گذشته به خارج صادر شد.

۵۵آنلاین :

سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی ومناطق محروم کشور پنجشنبه شب درنخستین همایش کشت هزاره میناب افزود: با توجه به شعار سال که رونق تولید ملی از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده دولت توجه خاصی به تولید و صادرات دارد.

درنخستین همایش کشت هزاره اعضای کمیسیون‌های کشاورزی، برنامه و بودجه، محیط زیست، عمران، قضایی، آموزش، فرهنگی، امنیت و بهداشت مجلس، رایزن‌های اقتصادی از کشورهای عراق، روسیه و افغانستان و کشاورزان حضور داشتند.

همایش کشت هزاره برای نخستین بار و با هدف معرفی بیشتر و بهتر ظرفیت‌های کشاورزی و ظرفیت‌های سرمایه گذاری در این بخش، رعایت الگوی کشت، افزایش بهره وری، شیوه‌های بازاریابی و صادرات محصولات کشاورزی در شهر تاریخی میناب در شرق استان هرمزگان برگزار شد.

شهرستان میناب علاوه بر تولید صیفی و سبزی یکی از قطب‌های مهم کشور در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری از قبیل خرما، انبه، گواوا، کُنار و مرکباتی همچون لیموشیرین، نارنگی، لیموترش و پرتقال است.

این شهرستان در ۹۰ کیلومتری شرق هرمزگان، با ۱۹ هزار و ۴۷۵ هکتار محصولات زراعی و ۲۰ هزار و ۹۷۴ هکتار محصولات باغی رتبه نخست استان و کشور دارا می‌باشد.

منبع : ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

آیا شما در انتخابات مجلس شرکت می کنید ؟
نتیجه نظرسنجی