خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

برای شهدای خدمت قانون "حالت اشتغال" اعمال می‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ارائه خدمات به خانواده معظم شهدای خدمت خبر داد و گفت: قانون حالت اشتغال برای شهدای خدمت اعمال می‌شود.

رشادت و فداکاری، شاید بهترین تعبیری باشد که می‌توان در مورد کاری که کادر پزشکی و دست‌اندرکاران بهداشت در این روزهای کرونایی انجام می‌دهند به کار برد. غیر از واژه "شجاعت" برای پرستار و یا پزشک و یا نیروی جهادی که می‌داند با چه ویروس منحوس و مهلکی روبه رو است که تمام کشورهای جهان را درگیر خود کرده و تعداد زیادی از انسان‌ها را به کام مرگ کشانده و آمارش روز به روز رو به افزایش است، واژه دیگری در مقابل زحماتشان، ناصواب است.

رهبر معظم انقلاب نیز برای رشادت و فداکاری همین افراد غیور بود که واژه "شهید خدمت" را برای آنها در نظر گرفتند.

افرادی که گاهاً از امکانات و تجهیزات اولیه بهداشتی محرومند و ساعت‌ها از خانه و خانواده‌شان دور مانده‌اند تا در کنار بیماران به از بین بردن این ویروس منحوس کمک کنند. در این روزهایی که پشت سر گذاشته‌ایم، تعداد زیادی از کادر پزشکی، خودشان مبتلا به این ویروس شده‌اند و در بیمارستان‌ها و یا خانه‌هایشان قرنطینه و یا تحت درمانند.

تاکنون آمار دقیقی از تعداد مبتلایان کادر پزشکی اعلام نشده است امّا پزشکانی همچون شهیدان حمید لطیفی، رضا کوچکی‌نیا، غلامرضا وثوقی‌کیا، علی شیخ مرادی، دکتر حبیب‌الله پیروی، رئیس اسبق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر کوروش گودرزی‌پور، فوق‌تخصص هماتولوژی بیمارستان مفید تهران و تعدادی دیگر از شهدای کادر پزشکی، از روز اول شیوع ویروس کرونا به کشورمان به فیض شهادت رسیده‌اند.

رهبر معظم انقلاب با پیشنهاد وزیر بهداشت مبنی بر شهید خواندن کادر پزشکی، پرستاری و خدماتی که در جبهه مبارزه با کرونا جان خود را از دست دادند، موافقت کردند.

مهدی ایزدی؛ معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در گفت و گو با تسنیم با اعلام این خبر که تسهیلات ویژه‌ای برای شهدای خدمت و خانواده‌های معظم‌شان در نظر گرفته‌ایم، گفت: پس از اینکه رهبر معظم انقلاب با پیشنهاد وزیر بهداشت مبنی بر شهید محسوب کردن کادر پزشکی، خدماتی و بهداشتی خط مقدم مقابله با کرونا موافقت کردند، بنیاد شهید هم وظیفه خود دانست تا دستورالعملی را برای ارائه خدمات به شهیدان و خانواده معظم آنها ارائه تدوین کند.

ایزدی با اشاره به اینکه شهدای خدمت در قطعه شهداء به خاک سپرده می‌شوند، تصریح کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی بنیاد شهید و امور ایثارگران، تمامی خدمات به خانواده معظم شهدا توسط دستگاه و نهاد مربوطه انجام خوداهد شد و ارائه خدمات برای خانواده شهدا همانند مقوله حالت اشتغال، در نظر گرفته شده است.

 

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه