خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

اتمام‌حجت کی‌روش با بازیکنان: فقط سه‌هفته فرصت دارید

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر این‌که نمی‌توان تمرکز لازم در جام ملت‌ها را به محض ورود به مسابقات به دست آورد، گفت: برخی بازیکنان از امروز سه هفته وقت دارند که به من ثابت کنند استحقاق حضور در تیم ملی را دارند.

۵۵آنلاین :

کارلوس کی‌روش پس از تساوی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ونزوئلا در دیداری تدارکاتی، گفت: بازی خوبی را پشت‌سر گذاشتیم. بازی مقابل ونزوئلا دقیقا تمام گزینه‌هایی را که برای آزمایش یک‌سری از بازیکنان نیاز بود، داشت.

وی ادامه داد: به شخصه فکر می‌کنم در طول نود دقیقه، بر بازی حاکم بودیم و پنج - شش فرصت قاطعانه گل داشتیم. صادقانه می‌گویم که در قسمت هجومی زمین خوشحال نیستیم که در سه بازی دوستانه اخیر موقعیت های زیادی از دست داده‌ایم. بازی با ونزوئلا را باید با سه گل به پایان می‌رساندیم. باید این مطلب را بپذیریم و سعی کنیم آن را برای موفقیت در جام ملت‌های آسیا ارتقاء بدهیم.

سرمربی تیم ملی ایران در ادامه خاطرنشان کرد: ما تا ۱۷ دسامبر (۹ آذر) برای اعلام لیست نهایی وقت داریم. کادر من برای آماده‌سازی تیم ملی کاملا در اختیار بازیکنان خواهند بود و هر چیزی که آنها بخواهند مهیا خواهد بود. مهم هم هست که بازیکنان تمرکزشان را روی این مسابقات بگذارند.

کارلوس کی‌روش در ادامه افزود: جام ملت‌ها تورنمنتی نیست که شما فکر کنید روزی که آنجا پایتان را بگذارید می‌توانید تمرکزتان را روی بازی بگذارید. به همین خاطر برخی بازیکنان از امروز سه‌هفته وقت دارند که به من ثابت کنند استحقاق حضور در تیم ملی را دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که بعد از بازی با ونزوئلا در مورد برنامه‌های تیم ملی و تیم‌های حاضر در جام ملت‌های آسیا چه فکر می‌کند؟ گفت: رنکینگ فیفا به ما کمک نمی‌کند که ما در دیدارهای پیش رو پیروز شویم. فقط آماری است برای عملکرد گذشته. تک‌تک بازی‌ها بسیار سخت خواهد بود. تمام بازی‌ها سخت است. جام ملت‌ها یک تورنمنت پرفشار و احساسی خواهد بود. ما باید با طراوت لازم از بعد تکنیکی و ذهنی کاملا آماده باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: باید عادت داشته باشیم مقابل تیم‌هایی بازی کنیم که بسیار فشرده بازی می‌کنند و روی ضدحمله کار می‌کنند. باید راهکاری مناسب برای این‌گونه تیم‌ها - که فشرده بازی می‌کنند - و تیم‌های بزرگتر داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم آماده‌سازی را به شکلی که نیاز داریم تدوین کنیم. امیدوارم بتوانیم دو تا سه بازی آماده‌سازی دیگر را قبل از شروع مسابقات داشته باشیم.

وی در مورد بازیکنان مصدوم نیز گفت: به درگاه خداوند دعا خواهیم کرد که مصدومان بیشتری ندهیم. الان عزت‌اللهی، پورعلی گنجی، منتظری و جهانبخش مصدوم هستند و امشب هم حسینی مصدوم شد تا تعداد مصدومان ما بیشتر شود. امیدواریم دیگر مصدوم نداشته باشیم.

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران درباره سئوال خبرنگاری مبنی‌بر تفاوت بازی در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا گفت: مطمئنا همان‌طور که امروز دیدید ما صاحب توپ و میدان بودیم. ما موقعیت‌های زیادی داشتیم. وقتی برابر تیم‌هایی مثل پرتغال و اسپانیا بازی می‌کنید باید بیشتر به ساختار دفاعی و ضد حملات فکر کنید اما امروز صاحب توپ و میدان بودیم و فرصت‌های زیادی را ایجاد کردیم که امیدواریم این روند را ادامه دهیم و به گل‌های بیشتری دست پیدا کنیم.

کارلوس کی‌روش با تاکید دوباره بر این‌که امیدوار است تیمش دیگر بازیکن مصدوم نداشته باشد، گفت: سه هفته وقت داریم که این مشکلات را برطرف کنیم. احتیاج داریم که بهترین بازیکنان در اردو باشند. برخی بازیکنان ما از مصدومیت برگشته‌اند و برخی که اسم بردم هنوز مصدوم هستند. ما هفت بازیکن تاثیرگذارمان در دیدار با ونزوئلا را به خاطر مصدومیت نداشتیم که این کار را مشکل می‌کند. باید در زمان باقی‌مانده این مشکل را حل کنیم.

وی ادامه داد: بجز این مسائل بین‌المللی، ما مسائل داخلی هم داریم که باید حل شود. باید فضای پیرامون تیم ملی مناسب و خوب باشد. فضایی مناسب که باید برای تیم ملی وجود داشته باشد، در حال حاضر وجود ندارد. بازیکنان می‌جنگند اما از فضایی که در ایران وجود دارد، خوشحال نیستند. برخی بازیکنان تلقی می‌کنند که این تیم ملی ایران نیست. حمایت محبت‌آمیز از آنها و فضایی که باید شکل گرفته باشد، وجود ندارد.

کی‌روش خاطرنشان کرد: بازیکنان من دستاوردهای بزرگی را رقم زده‌اند. هر چقدر مردم در خیابان‌ها بیشتر پایکوبی کنند این‌طور به نظر می‌رسد که برخی افراد علیه ما می‌شوند. ما سه هفته وقت داریم که این مسائل را حل کنیم. اگر حل نکنیم رقابت در جام ملت‌ها دشوار خواهد شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: بار دیگر از رئیس فدراسیون فوتبال ایران و جناب وزیر محترم ورزش تقاضا می‌کنم که این مسئولیت را بپذیرند و مشکلات اطراف تیم ملی را حل کنند. امیدوار هستم صحبت‌هایم پیامی از صلح، درک متقابل، روحیه‌ای متحد و یگانه داشته باشد؛ همان‌طور که رئیس جمهور ایران قبل از جام جهانی فرموند، ۸۵ میلیون ایرانی، یک تیم و یک ضربان قلب برای ایران. فکر می‌کنم که برخی افراد روی این که گفتند ضربان قلب، درک درستی نداشتند. الان زمان مناسبی نیست برای این‌که خواب باشیم.

وی درباره احتمال برگزاری اردوی پایانی تیم ملی پیش از جام ملت‌های آسیا در قطر، گفت: شانس زیادی داریم که اردوی پایانی ما در قطر باشد. با حمایت مهربانانه قطر و با توجه به رابطه خوبی که فدراسیون ایران با قطر دارد، ما روز چهارشنبه بازدیدهای نهایی را از کمپ‌های قطر خواهیم داشت و گزارش نهایی را به رئیس فدراسیون فوتبال ارائه خواهم داد. بسیار خوشحال خواهم بود که اردوی پایانی‌مان را در قطر برگزار کنیم.

منبع : ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه