خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

باشگاه پرسپولیس | جذب یار قرضی در اولویت کادر فنی و باشگاه است

پرسپولیس تنها می‌تواند بازیکنانی را به خدمت بگیرد که سهمیه آزاد باشند. به این معنا که از پنجره نقل و انتقالاتی قبلی تا این پنجره نقل و انتقالاتی، عضو هیچ باشگاهی نبوده و در لیگ بازی نکرده باشند

هواداران تیم فوتبال پرسپولیس امیدوارند مدیران باشگاه هرچه زودتر اقدام به جذب بازیکن جدید کنند اما این کار، زمانبر، پرهزینه و دردسرساز است. جذب بازیکن حالا به مشکل اساسی و اولیه باشگاه تبدیل شده و باید فکری به حال حل این مشکل کرد.

سهمیه خالی باقی نمانده است

در واقع قبل از شروع لیگ قهرمانان آسیا، یحیی گل‌محمدی در اقدامی حرفه‌ای با کمک مدیر وقت باشگاه، هر هفت سهمیه را پر کرد و پرسپولیس قاعدتاً در شرایط فعلی حق جذب هیچ بازیکن جدیدی را ندارد. آنها توان خرید بازیکنان لیگ برتری را ندارند و حتی اگر این توانایی برای تیم وجود داشت، مشخص نبود چه کسی را باید جذب می‌کردند زیرا بازیکنان ستاره، همگی تیم دارند و هیچ باشگاهی حاضر نیست بازیکنان مؤثر خود را در اختیار تیم دیگری قرار بدهد.

مشکل مالی مزید بر علت شد

غیر از پر شدن سهمیه، در حال حاضر مشکلات مالی هم مزید بر علت است. هواداران معترض هستند که چرا خزانه باشگاه خالی شده و منبع اصلی آنها، صحبت‌های ابراهیم شکوری در یک برنامه تلویزیونی است. شکوری معاون اجرایی باشگاه در مصاحبه‌ای گفته بود: «تنها ۶، ۷ میلیون تومان در حساب پول نقد داریم» و همین جمله کوتاه، دستمایه حمله هواداران به باشگاه شد. البته از سوی دیگر، جعفر سمیعی مدیرعامل پرسپولیس در تماس با گل‌محمدی اعلام کرد هیچ محدودیتی برای جذب بازیکن وجود ندارد و او فقط باید لیست خودش را بدهد.

اشتباه محاسباتی

نکته بعدی اینجاست که برخی دچار اشتباه محاسباتی در جذب بازیکن شده‌اند. پرسپولیس تنها می‌تواند بازیکنانی را به خدمت بگیرد که سهمیه آزاد باشند. به این معنا که از پنجره نقل و انتقالاتی قبلی تا این پنجره نقل و انتقالاتی، عضو هیچ باشگاهی نبوده و در لیگ بازی نکرده باشند. تنها در این صورت است که می‌توانند با «قرارداد آزاد» صاحب بازیکن شوند. اشتباه محاسباتی که برخی انجام می‌دهند، دقیقاً همین جاست‌؛ آنها فکر می‌کنند هر بازیکنی که با باشگاه خود فسخ قرارداد کرده، می‌تواند به پرسپولیس بیاید اما مسئولان سازمان لیگ می‌گویند امکان رقم خوردن این اتفاق وجود ندارد و بازیکنی که در نیم‌فصل دوم لیگ برای تیمش در لیگ ایران بازی کرده، فقط در نیم‌فصل بعدی می‌تواند پرسپولیسی شود. در واقع پرسپولیس بازیکن بیکار می‌خواهد!

یار قرضی در اولویت است

در نهایت اینکه باشگاه برای تسهیل امور خود، نیاز مبرمی به جذب یار قرضی دارد. فوتبالیستی که خارج از مرزهای کشورمان توپ زده باشد، با شرایطی که طی دو فصل گذشته، محمد نادری پرسپولیسی شد، با قرارداد قرضی می‌تواند به جمع سرخپوشان اضافه شود. جذب یار قرضی در اولویت کادر فنی و باشگاه است اما در این میان دو مشکل وجود دارد؛ اول اینکه برخی بازیکنان علاقه‌ای به بازگشت به لیگ ایران ندارند و دوم اینکه آن دسته از بازیکنان که می‌خواهند برگردند، با سدی به نام رضایتنامه مواجه هستند. بازیکن برای حضور در پرسپولیس باید ۵۰۰ هزار دلار بابت رضایتنامه بدهد که نه پرسپولیس از این پول‌ها دارد و نه خود بازیکن می‌تواند این چاله بزرگ مالی را هموار کند.

 

 

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه