خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

تحلیل مجید جلالی از هفته نخست رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران

کارشناس فوتبال ایران می‌گوید نباید فضا برای مربیان جوان ناامن شود.

مجید جلالی درباره هفته نخست لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: به نسبت هفته اول، کیفیت بازی‌ها بد نبود. اما به وضوح مشخص بود که برخی از تیم‌ها آماده نیستند و برخی تیم‌ها هم با نگرانی کار می‌کردند. البته در این بین تیم‌های هم بودند که با آمادگی کامل لیگ را شروع کردند. من می‌توانم بگویم دو تیم از نظر بازیکن بالانس خیلی خوبی داشتند و از بقیه عملکرد بهتری به نمایش گذاشتند. استقلال و گل گهر در توازن بازیکنان به خوبی کار کردند و در همه پست‌ها عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. شاید از نظر مدل بازی این دو تیم هنوز به معیارهای مطلوب خود نرسیده باشند اما یک تیم هم سطح در اختیار دارند که می‌تواند به آن‌ها بیش از همیشه کمک کند.

وی افزود: پرسپولیس تیمی است که با گذشت زمان می‌تواند عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارد اما به هر حال این تیم از نظر نبود برخی از مهره‌ها دچار مشکل است که باید برای آن فکری شود. در هفته نخست برخی تیم ها مثل ماشین سازی تبریز کم تجربه ظاهر شدند و برخی تیم‌ها هم نشان دادند امسال عملکرد خوبی خواهند داشت. البته آلومینیوم اراک نیز نشان داد تجربه کافی برای لیگ برتر را  ندارند در مجموع باید بگویم عملکرد خوبی از همه تیم‌ها با توجه به این که در هفته اول بود دیدیم.

جلالی درباره عملکرد مربیان جوان مثل مهدی رحمتی و محرم نوید کیا هم گفت: این که طیف وسیعی از مربیان جوان پای کار آمدند مسئله بدی نیست. مطمئنا در آینده نزدیک اثرات مطلوب این موضوع را خواهیم دید. بین همین مربیان استعدادهای خوبی را خواهیم دید. من مربی تیم مس رفسنجان را خیلی خوب دیدم چرا که او مربی با استعدادی است اما نکته بسیار مهم این است که ما برای این مربیان جوان فضای ناامن ایجاد نکنیم یعنی در باشگاه‌ها شرایطی را رقم بزند که از آن‌ها حمایت شود. مطمئنا از بین این مربیان نفرات خیلی خوبی به فوتبال ایران معرفی خواهد شد.

وی درباره جوان گرایی در لیگ بیستم هم گفت: تیمی مثل سایپا که بازیکنان جوان را استفاده می‌کند فصل گذشته کمی کم تجربه ظاهر شد اما امسال تا حدی تیم با تجربه‌تری دارد. بازی هفته اول آن‌ها برابر پرسپولیس هم نشان داد امسال سایپا تیم بهتری نسبت به سال قبل است. بنابراین مطمئن باشید با حضور مربیان جوان و در کنار آن‌ها بازیکنان جوان، می‌توانیم انتظار داشته باشیم از کنار آن‌ها ستاره‌هایی ظهور کنند.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه