خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

رییس لالیگا:

مسی | او یک ماشین پولساز است

رییس لالیگا اسپانیا از اینکه «لیونل مسی» موفق به ترک بارسلونا نشده، سپاسگزار بوده و اگرچه برچسب «ماشین پول‌ساز» را به مرد آرژانتینی داده اما معتقد است با رفتن وی از اسپانیا، لالیگا لطمه‌ای نخواهد خورد.

ستاره آرژانتینی آبی اناری‌ها تابستان سال جاری و بدنبال شکست هشت بر دو تیمش برابر بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا، تصمیم به جدایی از نیوکمپ گرفت و منچسترسیتی و اینترمیلان مقاصد احتمالی وی بودند.

با این حال، ستاره بارسا موفق به ترک این تیم نشد و دست کم یک فصل دیگر در جمع کاتالان‌ها خواهد ماند؛ موضوعی که برای همه از جمله سازمان لالیگا اسپانیا خبری خوشایند محسوب می‌شود.

و حالا «خاویر تباس» می‌گوید: از اینکه مسی در اسپانیا بازی کند، لذت می‌برم. او یک ماشین پولساز است. ما سال‌ها است که خود را برای رفتن «کریستیانو رونالدو» و مسی آماده می‌کنیم تا شوک مالی به بار نیاید.

وی افزود: «نیمار» به پاری‌سن‌ژرمن رفت و لیگ فرانسه در سطح بین المللی رشد نکرد. کریستیانو راهی تورین شد و سری‌آ هم پیشرفت محسوسی نداشت.

اگرچه جدایی مسی بی‌شک به تقاضای جهانی لالیگا لطمه وارد می‌کند اما تباس معتقد است که چنین اتفاقی برای لالیگا فاجعه نخواهد بود.

وی در این خصوص تاکید کرد: اگر مسی رفته بود، همچنان حق پخش لالیگا را برای چهار سال آینده به سراسر جهان می‌فروخیتم. هیچکس با ما تماس نگرفت که بگوید اگر مسی برود قراردادش را را با ما فسخ می‌کند.

تباس افزود: بازیکنان اهمیت دارند اما زندگی ادامه دارد. کریستیانو و نیمار رفتند و ما همچنان به پیشرفت ادامه دادیم و دلیل آن هم، تلاشی است که ما در این مسیر انجام داده ایم. یک بازیکن نمی‌تواند کل یک لیگ را دستخوش تغییر کند؛ فکر می‌کنم نمی‌توان به برند لالیگا لطمه وارد کرد.

تئوری تباس را در این خصوص در آینده‌ای نه چندان دور یعنی در پایان فصل ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱ لالیگا و کوچ احتمالی مسی، می‌توان به بوته آزمایش گذاشت.

مسی با پیراهن بارسا ۷۳۴ بار به میدان رفته و نخستین بازی خود را در لالیگا در سال ۲۰۰۵ انجام داده و از آن زمان تاکنون ۶۳۵ گل و ۲۷۹ پاس گل را به نام خود ثبت کرده است.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه