ارسال به دیگران پرینت

سازمان لیگ | منع ورود خارجی‌ها مغایر با قوانین فیفا نیست

مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: فیفا به هیچ کدام از مصوبات داخلی فدراسیون کشورهای اروپایی و آسیایی ایرادی وارد نکرد.

فریبرز محمودزاده در گفت‌وگو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد مصوبه منع جذب مربی و بازیکن خارجی در لیگ برتر فصل آینده و اینکه برخی مدعی‌اند این مصوبه بر خلاف قوانین فیفاست گفت: با توجه به شکایت‌ها  و پرونده‌های متعددی که باشگاه‌های ایرانی در فیفا در چندین سال اخیر و ادوار مختلف لیگ داشته‌اند، این پرونده‌ها مشکلات متعددی برای فوتبال ایران در عرصه بین‌الملل ایجاد کرده است. از سوی دیگر یکی از عوامل خدشه‌دار شدن وجهه فوتبال کشورمان در عرصه بین‌المللی است.

وی افزود: هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران که چهار مدیر باشگاه را در عضویت خود دارد بعد از بررسی‌های کارشناسی متعدد چنین تصمیمی را گرفت. این مصوبه  بعد از بررسی مجدد به تأیید هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هم رسید.

مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ اظهار داشت: این مصوبه برای کاهش مشکلات انضباطی و مالی باشگاه‌ها در عرصه بین‌المللی و سامان دادن وضعیت موجود مصوب شده و نظیر چنین تصمیم‌هایی در دیگر کشورها و لیگ‌های مختلف اتخاذ شده است. به طور مثال در لیگ‌های مختلف اروپایی در مورد جذب بازیکنان آسیایی و اروپایی مصوبه‌های متفاوتی دارند و فدراسیون فوتبال هر کشور براساس استانداردها و شرایط خود چنین قوانینی را تصویب می‌کند، همانطور که در کشورهای حوزه خلیج فارس مثل امارات جذب دروازه‌بان خارجی ممنوع اعلام شد.

محمودزاده تصریح کرد: در فوتبال کشور خودمان نیز در سال‌های گذشته برای حمایت از باشگاه‌ها و بازیکنان در لیگ یک و لیگ‌های پایین‌تر جذب بازیکن خارجی ممنوع اعلام شد و فیفا به هیچ کدام از این مصوبات کشورهای اروپایی و آسیایی ایرادی وارد نکرد و آن را مخالف با قوانین خود ندانست. مصوبه اخیر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم مغایرتی با قوانین و مقررات فیفا ندارد

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه