خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

وزنه برداری | اعضای قبلی کمیسیون آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی برکنار شدند

اعضای کمیسیون آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری پس از رسوایی های اخیر در پنهان کردن دوپینگ وزنه برداران برکنار شدند.

اعضای قبلی کمیسیون آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی برکنار شدند و قرار است اعضای جدید این کمیسیون انتخاب شوند. در گزارش ریچارد مک لارن که مسئول رسیدگی به پرونده فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک در فدراسیون جهانی بود، عنوان شد که تعدادی دوپینگ مثبت پنهان شده و وزنه بردارانی که باید محروم می شدند در مسابقات جهانی و قهرمانی قاره ای مدال کسب کردند. همچنین تاماش آیان رییس پیشین فدراسیون جهانی در تعلیق برخی از وزنه برداران مداخله کرده بود.

طبق تصمیم فدراسیون جهانی ، اصلاحاتی در کمیسیون آنتی دوپینگ انجام گرفت و این کمیسیون دیگر نقش مشورتی خواهد داشت و کلیه برنامه های آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری توسط آژانس بین المللی ضد دوپینگ (ITA) انجام خواهد گرفت.

بر این اساس فدراسیون های عضو می توانند یک کاندیدا برای عضویت در کمیسیون آنتی دوپینگ معرفی کنند. البته این فرد باید مستقل باشد و سمتی در فدراسیون آن کشور نداشته باشد. آژانس بین المللی آنتی دوپینگ پنج عضو را انتخاب کرده و نفرات توسط هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری منصوب می شوند.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه