خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

امیری: تعطیلی طولانی اردوها سبب افت رکورد پاراتیراندازان می‌شود/ زمان را به راحتی از دست ندهیم

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی گفت: تعطیلی طولانی مدت تمرینات تیراندازان پارالمپیکی سبب خستگی و افت رکورد ورزشکاران شده و اصلاح تکنیک‌ها به درستی انجام نمی‌شود.

حسین امیری اظهار کرد: طی پنج ماهی که اردوی تیم ملی پاراتیراندازی به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است در این مدت ورزشکاران تمرینات خود را متوقف نکرده‌اند و با برنامه تمرینی که به آنها ارائه می‌شود سعی کرده‌اند آمادگی خود را حفظ کنند. البته یکنواختی تمرینات و نبود برنامه اردویی و مسابقات تیراندازان را دچار خستگی مضاعف کرده و از نظر روانی شرایط خوبی ندارند.

وی گفت: متاسفانه چون تیراندازان بدون نظارت مربی تمرینات خود را در منزل پیگیری می‌کنند اگر ایرادی نیز در تکنیک و تاکتیک خود داشته باشند این ایرادات نهادینه می‌شود و رفع آنها در کوتاه مدت امکان پذیر نیست. بنابراین امیدوارم مسوولین در این زمینه تدابیری بیندیشند تا تیراندازان به خاطر تعطیلی طولانی مدت اردوها متزلزل نشوند.

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی تصریح کرد: طبق برنامه‌ای که به فدراسیون جانبازان و معلولان ارائه کردم از آنها درخواست کرده بودم که از مرداد اردوهای استعدادیابی به صورت هدفمند هر ماه به مدت 4 روز تا اسفند برگزار شود تا جوانان مستعد را برای حضور در پاراآسیایی جوانان 2022 شناسایی کنیم اما متاسفانه هیچ پاسخی دریافت نکردم.

امیری اظهار کرد: ما نباید زمان را به راحتی از دست بدهیم در حال حاضر بسیاری از کشورها تمرینات خود را آغاز کرده‌اند و ما همچنان منتظر بهبود شرایط هستیم. تیراندازی رشته‌ای است که می‌توان با فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اردوها را برگزار و ورزشکاران را کنترل کرد، اما نمی‌دانم چرا کمیته ملی پارالمپیک در این زمینه اقدامی انجام نمی‌دهد.

وی در پایان گفت: درست است تیراندازان تمرینات خود را به صورت خشک انجام می‌دهند اما چون نظارتی بر عملکرد آنها وجود ندارد و اصلاح تکنیک به درستی انجام نمی‌شود، این وضعیت شرایط خوبی را برای تیراندازان رقم نمی‌زند و این مساله در درازمدت به دلیل نهادینه شدن ایرادات به ضرر ورزشکار خواهد بود.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه