ارسال به دیگران پرینت

صدور احکام شرکت‌های متخلف واردکننده تلفن همراه تا یک ماه دیگر

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در حال بررسی تخلفات شرکت‌های وارد‌کننده گوشی‌های تلفن همراه هستیم و پس از دریافت مدارک لازم، احکام این شرکت‌های متخلف تا یک ماه دیگر صادر می‌شود.

۵۵آنلاین :

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در حال بررسی تخلفات شرکت‌های وارد‌کننده گوشی‌های تلفن همراه هستیم و پس از دریافت مدارک لازم، احکام این شرکت‌های متخلف تا یک ماه دیگر صادر می‌شود. محمدعلی اسفنانی در یک برنامه تلویزیونی افزود: تا یک هفته گذشته ۴۰ شرکت وارد‌کننده گوشی‌های تلفن همراه مورد بررسی قرار گرفتند که تخلف یکی از شرکت‌ها به میزان ۵ میلیارد تومان محرز شده است. وی گفت: این شرکت ۱۳ هزار گوشی تلفن همراه وارد کرده که هر کدام را ۴۰۰ هزار تومان گران‌تر فروخته است.

اسفنانی افزود: بر اساس قانون، شرکت‌های متخلف در این زمینه بین دو تا پنج برابر مبلغ گرانفروشی جریمه خواهند شد و همچنین موظف می‌شوند تا اضافه دریافتی‌ها را به خریداران بازگردانند. وی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، یکی از شرکت‌ها ۲۰ هزار گوشی تلفن همراه وارد کشور کرده که ۱۵ هزار دستگاه آن را فروخته و ۵ هزار گوشی همراه دیگر را انبار کرده است. همچنین به گفته رمضانعلی سبحانی فر، رئیس کارگروه ارتباطات و صنایع ارتباطی مجلس، در این برنامه، از ۴۰ شرکتی که وزیر ارتباطات به‌عنوان شرکت‌های وارد‌کننده گوشی تلفن همراه معرفی کرد، دو شرکت اول یک سوم کل ارز دریافتی برای واردات این گوشی‌ها را دریافت کرده است که هر دو شرکت متعلق به یک نفر است. پنج شرکت اول این فهرست ۵۰ درصد و ۱۰ شرکت اول آن ۸۰ درصد ارزاختصاص یافته برای واردات گوشی تلفن همراه را دریافت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه