ارسال به دیگران پرینت

اجرای برنامه هویت‌یابی دیجیتال در فرانسه

دولت فرانسه قصد دارد به‌عنوان اولین دولت اروپایی از فناوری تشخیص هویت دیجیتال برای تخصیص هویت دیجیتال ایمن به تمامی شهروندانش استفاده کند.

۵۵آنلاین :

برنامه‌ریزی دولت فرانسه برای ثبت اطلاعات هویتی افراد از طریق فناوری نوظهور تشخیص هویت دیجیتال موجب نگرانی‌هایی در مورد حفظ حریم شخصی مردم و نیز امنیت داده‌هایی شده که به این شیوه ثبت و نگهداری می‌شوند. دولت فرانسه هدف از اجرای طرح یادشده را افزایش بهره‌وری و تسهیل شناسایی هویت افراد از طریق ابزار آنلاین دانسته است. به این منظور یک اپلیکیشن خاص طراحی می‌شود که از آن برای ثبت اطلاعات چهره افراد استفاده می‌شود و شناسایی هویت مردم فرانسه برای استفاده از خدمات مختلف در آینده به همین شیوه صورت می‌گیرد.

اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق برنامه مذکور به تراشه‌ای که در درون یک گذرنامه الکترونیک نصب خواهد شد، منتقل می‌شود و از این شیوه برای تطبیق هویت فرد استفاده می‌شود. براساس آنچه که در وب‌سایت وزارت کشور فرانسه در این زمینه ثبت شده، اجرای طرح یادشده از ماه نوامبر آغاز می‌شود. قرار است این طرح طی مدت ۶ ماه به‌طور آزمایشی اجرا شود تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود. دولت فرانسه امیدوار است بتواند طرح مذکور را از آغاز سال نوی میلادی به مرحله اجرا درآورد. در عین حال رگولاتوری فرانسه ایراداتی به این طرح وارد کرده و مدعی است با اجرای آن قوانین اتحادیه اروپا در مورد ضرورت جلب رضایت کاربران خدمات دیجیتال و رعایت حریم شخصی آنها نقض می‌شود.

منبع : دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

در انتخابات پیش رو به چه گروهی رای میدهید ؟
نتیجه نظرسنجی