ارسال به دیگران پرینت

ایران مقام چهارم المپیاد جهانی کامپیوتر را کسب کرد

جمهوری اسلامی ایران در سی و یکمین المپیاد جهانی علمی کامپیوتر ۲۰۱۹ باکو در میان ۸۸ کشور حاضر از نظر امتیازات تیمی چهارم شد.

۵۵آنلاین :

سی و یکمین المپیاد جهانی علمی کامپیوتر ۲۰۱۹ باکو ۱۴ الی ۱۹ مرداد ماه جاری با حضور بیش از ۶۰۰ دانش آموز، معلم و کارشناس از ۸۸ کشور از جمله تیم اعزامی چهار نفره جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

مهدی جعفری راویز، ارشیا سلطانی موخر، کسری مظاهری و سید مهرشاد میرمحمدی به سرپرستی محمدعلی آبام اعضای تیم ایران در این المپیاد حضور داشتند.

تیم اعزامی ایران در این مسابقات با کسب چهار مدال از جمله یک مدال طلا و سه مدال نقره پس از آمریکا ، روسیه و چین از نظر امتیازات حاصله چهارم شد.

در این المپیاد جهانی مهدی جعفری راویز صاحب مدال طلا و سه عضو دیگر تیم اعزامی ایران از جمله ارشیا سلطانی موخر، کسری مظاهری و سید مهرشاد میر محمدی مدال نقره به خود اختصاص دادند.

محمدعلی آبام نتایج تیم اعزامی ایران به سی و یکمین المپیاد جهانی علمی کامپیوتر ۲۰۱۹ باکو را رضایت بخش خواند .

وی گفت : متوسط رتبه ایران در هشت سال اخیر در میان بیش از ۸۰ کشور ششم بوده و امسال توانستیم رتبه چهارم را کسب کنیم و این مهم نشان می دهد که ما توانستیم جایگاه و موقعیت خود در میان شش کشور برتر جهان را حفظ کنیم.

همچنین ۱۰ نفر از ایران که در المپیادهای جهانی قبلی حضور یافتند ، در سی و یکمین المپیاد جهانی علمی کامپیوتر باکو به عنوان کمیته علمی مسابقات برای طراحی و آماده سازی سووالات دعوت شده بودند .

ایران تا به حال در ۳۱ دوره المپیاد جهانی علمی کامپیوتر در مجموع در ۲۶ دوره حضور داشته و موفق به کسب ۲۴ مدال طلا ، ۵۷ نقره و ۲۳ برنز شده است .

در مراسم اختتامیه سی و یکمین المپیاد جهانی علمی کامپیوتر باکو اعلام شد ، دوره بعدی این المپیاد جهانی ۱۹ الی ۲۶ جولای سال ۲۰۲۰ میلادی ( ۲۹ تیر الی ۵ مرداد ۱۳۹۹ ) در سنگاپور برگزار خواهد شد.

منبع : ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

آیا شما در انتخابات مجلس شرکت می کنید ؟
نتیجه نظرسنجی