ارسال به دیگران پرینت

سمفونی ضربات قلمو برای نقاشی توپ زنده پشمالو!

تابلو نقاشی از «ادوار مانه» که پیش از این هرگز به نمایش گذاشته نشده بود، برای نخستین‌بار به مزایده گذاشته می‌شود.

به نقل از گاردین، تصویر یک سگ خانگی اثر «ادوار مانه» نقاش مشهور فرانسوی که پیش از این نمایش داده نشده بود، ماه آینده در پاریس برای نخستین‌بار به مزایده گذاشته می‌شود.

«مانه» این تابلو نقاشی کوچک را در سال ۱۸۷۹ خلق کرد تا آن را به «مارگارت لاتویی» دختر صاحب مسافرخانه ای در پاریس هدیه کند.

این اثر طی ۱۴۰ سال گذشته در مالکیت خانواده «لاتویی» قرار داشته است؛ چراکه در تمام این سال‌ها تمایل نداشتند این تابلو نقاشی را به فروش برسانند.

 

به گفته «فردریک چانویت»، کارشناس هنری، این تابلو نقاشی ۳۲.۵ در ۲۴.۵ سانتی‌متری که طی ۲۰ دقیقه خلق شده است، نمایشگر مهارت بالای «مانه» است.

«چانویت» می‌گوید: «با اینکه این تابلو یکی از شاهکارهای «مانه» نیست اما اثری حیرت‌آور برای نمایش مهارت این هنرمند است؛ سمفونی حیرت‌آور از ضربات قلمو که نبوغ خالص او را به نمایش می‌گذارد ... این تابلو با آثار کلاسیک «مانه» تفاوت دارد، اما نمایش‌دهنده مهارت تکنیکی او به عنوان یک نقاش است. این حقیقت که او در مدت زمان کوتاهی و با ابزار محدودی توانسته تصویر یک سگ کوچک را نقاشی کند که یک توپ پشمالو است اما هنوز هم چشمانی زنده دارد، شگفت‌آور است.»

به گفته «چانویت» این تابلو نقاشی از زمانی که توسط «مانه» خلق شده تاکنون به نمایش گذاشته نشده است.

این کارشناس هنری افزود: «نامه‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد در دهه ۲۰ میلادی یک دلال آثار هنری به «مارگارت» التماس می‌کند این تابلو نقاشی را به او بفروشد اما «مارگارت» مخالفت می‌کند. این تابلونقاشی مستقیما به فرزندان «مارگارت» رسید که آن‌ها هم تا به امروز از به فروش رساندن تابلو امتناع کرده بودند.»

این سگ به «مارگارت» تعلق داشت که پدرش صاحب رستورانی بود که سایر نقاشی‌های «مانه» در آن به نمایش گذاشته شده بود.

«مانه» علاوه بر اینکه پرتره‌ای از «مارگارت» را کشید، پرتره‌ای از برادر او «لوئیس» هم خلق کرد که اکنون در یکی از مجموعه‌های خصوصی نگهداری می‌شود.

تابلو نقاشی سگ در ۲۶ فوریه در پاریس با قیمت تقریبی دست کم ۲۸۰ هزار یورو به مزایده گذاشته می‌شود.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه