خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

فروش ۶۳۱ میلیون تومان «شنای پروانه»

مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی عنوان کرد که فیلم «شنای پروانه» ساخته محمد کارت 631میلیون تومان فروخت.

مسعود نجفی مدیر روابط‌عمومی سازمان سینمایی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه صبحگاهی شبکه2 سیما، در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه با وجود اشکالات در سامانه سمفا آیا این سامانه شتاب‌زده رونمایی شد یا خیر، گفت: نه شتاب‌زده رونمایی نشد. طبیعتا هر اتفاق و کار جدیدی مشکلات و خطاهایی دارد که زیربار مرتفع می‌شود. در یک هفته‌ای که این سامانه راه افتاده، گزارش‌هایی در مورد مشکلات داده شده و رفع شده است.

وی افزود: نهایتا تا روز سه‌شنبه بخش گزارش‌دهی و آماردهی که بسیار هم مفصل است، فعال خواهد شد. این سیستم گزارش‌دهی که در سمفا تا روز سه‌شنبه فعال خواهد شد، خیلی کامل‌تر و متنوع‌تر از سایت‌های قبلی است. به تفکیک فروشنده، گیشه، تخفیفات، سالن خرید و… اطلاعات به‌صورت آنلاین قابل دریافت است که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر 4درگاه بلیت‌فروشی فعال است و تا یکی دو روز آینده به 5 درگاه خواهد رسید که طبیعتا رقابتی بین درگاه‌ها را‌به وجود خواهد آورد که مشتری را برای فروش بلیت جذب می‌کنند.

این رقابت باعث می‌شود که امتیازاتی داشته باشند تا مخاطب ترغیب شود به سمتشان برود. در نهایت این رقابت به سود مشتری خواهد بود.

نجفی با اشاره به آمار فروش فیلم‌ها پس از بازگشایی سینماها گفت: براساس گزارشی که گرفتیم، از یک تیرماه که سینماها با فیلم‌هایی که در اسفند متوقف‌شده بود، باز و از چهارشنبه که 2فیلم جدید به اکران اضافه شد، یعنی از روز یک‌شنبه تا شنبه، فروش فیلم‌ها به یک‌میلیاردتومان رسید. به‌صورت دقیق، فروش فیلم‌ها 933میلیون تومان است و تعداد مخاطبان‌مان به 48هزار و 786نفر رسید. فیلم «شنای پروانه» 631میلیون فروخت و تعداد مخاطب آن 32هزار و 347نفر است. فیلم «خوب بد جلف2، ارتش سری» 263 میلیون تومان فروخته و تعداد مخاطب آن 13هزار و 661نفر است. سایر فیلم‌هایی که اکران‌شان در سینماها ادامه دارد، مانند «جهان با من برقص»، «یلدا»، «عطرداغ»، «یادم تورا فراموش»، «47»، «سراسرشب» و مستندهای هنر و تجربه به 40میلیون تومان رسیده است و تعداد مخاطبان آن 2هزار و 778نفر است.

توجه داشته باشید که در سه روز اول بازگشایی سینماها که عمده فیلم‌ها آنهایی بود که گفتم، بلیت به‌صورت نیم‌بها عرضه می‌شد. وی درپایان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا فیلم جدیدی برای اکران اضافه خواهد شد یا خیر، گفت: فعلا با همین فیلم‌ها جلو خواهد رفت. در کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما امتیازاتی برای فیلم‌های جدید درنظرگرفته شده است که از آن جمله می‌توان به در نظرگرفته نشدن کف‌فروش تا 3هفته اشاره کرد.

 

منبع: آرمان ملی
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه