ارسال به دیگران پرینت

کاهش ارزبری میزهای ساخت داخل به ۱۰۴۵ میلیون یورو رسید

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) تا پایان مرداد ماه امسال ۱۱ میز ساخت داخل برگزار شده، کاهش ارزبری این میزها به ۱۰۴۵ میلیون یورو رسیده و بخش فولاد و مس بیشترین سهم از کاهش ارزبری را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در راستای نهضت ساخت داخل، داخلی سازی و کاهش وابستگی‌ها تاکنون ۱۱ میز ساخت داخل با کاهش ارزبری ۱۰۴۵ میلیون یورو برگزار شده است.

در این میان بیشترین سهم از کاهش ارزبری در حوزه فولاد و مس بوده که برگزاری میزهای ساخت داخل تاکنون منجر به ۴۴۰ میلیون یورو کاهش ارزبری در آن شده است.  

بعد از از فولاد و مس، صنعت خودرو و موتور سیکلت با ۳۴۰ میلیون یورو کاهش ارزبری بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. سهم دو گروه حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و تجهیزات مخابرات، برق و الکترونیک از کاهش ارزبری نیز به ترتیب ۱۴۰ و ۱۲۰ میلیون یورو بوده است.

سال گذشته برگزاری ۱۰ میز داخلی‌سازی منجر به ۹۷۹ میلیون یورو کاهش ارزبری شد. البته این ۱۰ میز به همراه پروژه داخلی‌سازی تولید لوله فلزی از تختال فولاد، بیش از ۲۲۲ قطعه و تجهیز، داخلی‌سازی شده و یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی حاصل شده است.

تیر ماه امسال نیز  چهارمین میز توسعه و تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو و قطعات برگزار و اعلام شد که ۶۶ میلیون یورو از قطعات و تجهیزات وارداتی صنعت خودرو توسط سازندگان داخلی ساخته می‌شود.

وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال برای داخلی سازی ۳.۲ میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات وارداتی مورد نیاز حوزه صنعت برنامه‌ریزی کرده است.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه