خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

ارتش سوریه 105 داعشی را در بادیه سویدا به هلاکت رساند

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: ارتش و نیروهای مسلح سوریه 105 عضو گروه تروریستی تکفیری داعش را در بادیه سویدا به هلاکت رساندند.

۵۵آنلاین :

این نهاد وابسته به مخالفان سوریه سه شنبه شب در آخرین گزارش خود اعلام کرد که این تروریست‌ها در عملیات پاکسازی بادیه سوریه توسط ارتش و نیروهای مسلح در مرزهای اداری استان سویدا در چند روز گذشته به هلاکت رسیدند.

ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز گذشته با تثبیت مواضع خود در بادیه استان سویدا، باقی مانده های گروه تروریستی داعش را به محاصره درآوردند. ارتش سوریه پناهگاه‌ها و پایگاه‌های گروه تروریستی داعش را در عمق بادیه سویدا در هم کوبیدند. استان سویدا در جنوبی‌ترین نقطه سوریه و در نزدیک مرزهای این کشور با اردن قرار دارد. جنگنده ها و یگان های توپخانه و تانک های ارتش سوریه مواضع و مخفیگاه های گروه تروریستی داعش در منطقه صخره ای و صعب العبور 'تلول الصفا' را هدف قرار دادند و خسارت های فراوانی به تروریست‌ها وارد کردند. یگان‌های ارتش سوریه با تقویت مواضع خود در اطراف این منطقه، باقی مانده های گروه تروریستی داعش را به عنوان آخرین مناطق حضور آنان در بادیه شرقی سویدا محاصره کردند. ارتش سوریه در چند روز گذشته از فرار بسیاری از تروریست های داعشی از این منطقه جلوگیری کرد و برخی از آنها را به هلاکت رساند یا به اسارت درآورد. گروه تروریستی داعش حدود یک ماه قبل با حمله به مناطق شرق و شمال شرق استان سویدا بیش از 230 شهروند سوری را کشت و ده ها تن دیگر را زخمی کرد. این گروه تروریستی همچنین تصاویری را از 14 زن ربوده شده از خانه هایشان در روستاهای شرق استان سویدا منتشر کرد. پس از این حمله، خبرهایی درباره ربوده شدن 17 زن و کودک از مناطق شرقی استان سویدا توسط داعش منتشر شد. ارتش سوریه در هفته های اخیر عملیات گسترده ای را برای آزادسازی جنوب سوریه از تروریست ها آغاز کرد و تاکنون موفق به پاکسازی بیش از 95 درصد اراضی این منطقه شده است.

منبع : ايرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه