ارسال به دیگران پرینت

واکنش مداخله‌جویانه مقامات آمریکا به مسایل داخلی ایران

رئیس جمهور آمریکا باز هم در اقدامی مداخله جویانه به اعتراضات در برخی شهرهای کشورمان واکنش نشان داد و خواستار رسیدگی به حقوق مردم ایران شد.

۵۵آنلاین :

رئیس جمهور آمریکا باز هم در اقدامی مداخله جویانه به اعتراضات در برخی شهرهای کشورمان واکنش نشان داد و خواستار رسیدگی به حقوق مردم ایران شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اعتراض‌ها در چند شهر ایران با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود مدعی حمایت از مردم ایران شد.

ترامپ در پیام مداخله جویانه خود نوشت: دولت ایران باید به حقوق مردم احترام بگذارد. جهان در حال تماشا است.

در ادامه مداخله‌های واشنگتن در امور داخلی کشورمان وزارت امور خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای خواستار حمایت تمام ملت‌ها از مطالبات ‌مردم ایران شد.

بنا بر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، در ادامه این بیانیه که توسط هیتر نوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا صادر شد، آمده است:‌ ما گزارش‌های تظاهرات متعدد شهروندان ایرانی در شهرهای مختلف این کشور را دنبال می‌کنیم. ایالات متحده دستگیری معترضان مسالمت‌جو را محکوم می‌کند. ما از تمام ملت‌ها می‌خواهیم از مردم ایران و مطالبات آنها برای حقوق ابتدایی شان و پایان فساد به‌طور علنی حمایت کنند.

همچنین سخنگوی کاخ سفید و برخی اعضای کنگره آمریکا به این اعتراضات واکنش نشان دادند.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در موضع گیری مداخله جویانه خود درباره اعتراض‌ها در ایران پیامی در صفحه توئیترش منتشر کرد و به تکرار ادعاهای بی‌اساس واشنگتن درباره کشورمان پرداخت.

وی نوشت: مهم است که ما از معترضان در ایران حمایت کنیم. این وضعیت به دلیل حمایت ایران از تروریسم به جای رسیدگی به مشکلات شهروندانش است.

در روزهای اخیر تعدادی از مردم کشورمان در چند شهر ایران در واکنش به آنچه وضعیت اقتصادی عنوان شده، دست به اعتراض زدند. مقامات آمریکایی در حالی مدعی حمایت از شهروندان ایران هستند که این کشور در طول نزدیک به چهار دهه گذشته با سیاست‌های مداخله جویانه و جنگ طلبانه خود در ایران تلاش کرده است تا کشورمان را از پای دربیاورد و به مردم ایران آسیب بزند.

منبع : ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه