ارسال به دیگران پرینت

الجبیر:‌ پرونده کاملی درباره حمایت قطر از "تروریسم" برای فرانسه می‌فرستیم

وزیر خارجه فرانسه با بیان اینکه ریاض و پاریس روابط عمیقی دارند، اعلام کرد: ما نسبت به بحرانی که میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شکل گرفته است، نگران هستیم.

۵۵آنلاین :

وزیر خارجه فرانسه با بیان اینکه ریاض و پاریس روابط عمیقی دارند، اعلام کرد: ما نسبت به بحرانی که میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شکل گرفته است، نگران هستیم.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی در جده اعلام کرد: پیام ما دعوت به حفظ آرامش و رایزنی جهت حل بحران با قطر است. باید به توقف حمایت مالی از تروریسم پایبند بود.

وی با استقبال از "نقش عربستان در مبارزه با تروریسم و اندیشه‌های رادیکالی"، گفت: عربستان توانایی‌های رهبری خود را برای مبارزه با تروریسم به کار گزفته است!

وزیر خارجه فرانسه افزود: ما مجدداً بر حمایت خود از میانجی‌گی کویت تاکید می‌کنیم و خواهان ایفای نقش یک حامی هستیم.

لودریان خاطرنشان کرد: پاریس با طرف‌های ذی ربط در بحران میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در ارتباط است. حل بحران قطر باید بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس صورت بگیرد. ما برای کاهش تنش تلاش می‌کنیم تا محیط مناسب گفت‌وگو میان چهار کشور با قطر ایجاد شود و ما امیدواریم که اقدامات علیه قطر بر غیرنظامیان تاثیری نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: من مذاکراتی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در مورد راه‌های همکاری مشترک داشتم. گفت‌وگوهای ما با طرف عربستانی پیرامون صلح در خاورمیانه و وضعیت در منطقه است.

در همین حال، عادل الجبیر در این کنفرانس خبری تصریح کرد: ما امیدوار هستیم که بحران در داخل کشورهای عربی حوزه خلیج فارس حل شود. ما پرونده کاملی درباره تخلف‌های قطر در حمایت از تروریسم برای فرانسه خواهیم فرستاد.

وی تصریح کرد: من بر موضع عربستان که خواهان عدم حمایت از تروریسم و رادیکالیسم یا میزبانی از افراد تحت تعقیب متهم به تروریسم است، تاکید کردم.

الجبیر گفت: ما موضع فرانسه را در قبال بحران‌ها در منطقه می‌ستاییم.

وزیر خارجه عربستان تصریح کرد: من در دیدار با وزیر خارجه فرانسه بر مخالفت با حمایت مالی از تروریسم تاکید کردم و در دیدار خود اوضاع در سوریه و عراق را مورد بررسی قرار دادیم.

منبع : ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

آیا شما در انتخابات مجلس شرکت می کنید ؟
نتیجه نظرسنجی