خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

انتخابات | مکرون به ترکیه هشدارداد

درحالیکه «امانوئل مکرون» در خصوص تلاش‌های ترکیه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ کشورش هشدار داد؛ آنکارا این موضوع را تکذیب کرد. رئیس‌جمهوری فرانسه در این باره گفت: مشخص است که تلاش هایی برای دخالت در انتخابات آینده (از طرف ترکیه) صورت خواهد گرفت. این واضح است و مساله محرمانه ای هم نیست.

درحالیکه «امانوئل مکرون» در خصوص تلاش‌های ترکیه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ کشورش هشدار داد؛ آنکارا این موضوع را تکذیب کرد.

«امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در خصوص تلاش‌های ادعایی ترکیه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری کشورش در سال ۲۰۲۲ هشدار داد.

رئیس‌جمهوری فرانسه در این باره گفت: مشخص است که تلاش هایی برای دخالت در انتخابات آینده (از طرف ترکیه) صورت خواهد گرفت. این واضح است و مساله محرمانه ای هم نیست.

«امانوئل ماکرون» در ادامه افزود: از ابتدای سال شاهد تمایل اردوغان برای پایبندی مجدد به رابطه بودم و من اکنون می‌خواهم تایید کنم که این امر ممکن است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه ترکیه نیز با صدور بیانیه ای اتهام دخالت آنکارا در انتخابات سال ۲۰۲۲ فرانسه که از سوی ماکرون مطرح شده است را رد و اعلام کرد که این موضوع را تکذیب می کند.

در بیانیه رسمی وزارت خارجه ترکیه در این خصو آمده است: اتهامات ناعادلانه و غیر مستندی علیه رئیس جمهور و کشور ترکیه از سوی فرانسه مطرح شده است. ما اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه که مطابق با روابط دوستانه و متحدانه بین کشورهای مان نیست را غیرقابل قبول می دانیم.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه