ارسال به دیگران پرینت

ثبت‌نام داوطلبان عضویت در انتخابات شوراهای شهر در تهران آغاز شد

رئیس ستاد انتخابات استان تهران اعلام کرد: ثبت‌نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر از امروز /چهارشنبه/ راس ساعت هشت صبح آغاز شد و تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۲۶ ماه جاری در مجموع به مدت هفت روز ادامه می‌یابد.

شکر الله حسن بیگی روز چهارشنبه در  گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه براساس اطلاعیه شماره ۶ ستاد انتخابات کشور، داوطلبان می توانند به چهار روش برای ثبت نام اقدام کنند، افزود: روش نخست از طریق اپلیکیشن موبایلی به آدرس Entekhabat.moi.Ir و دریافت کد رهگیری، قابل اجرا است.

وی اضافه کرد: در روش بعدی داوطلبان می توانند از طریق نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و دریافت کد رهگیری اقدام، و در روش سوم با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری فرآیند ثبت نام خود را کامل کنند.

به گفته وی، در روش چهارم که پیشنهاد نمی شود می توانند با مراجعه به فرمانداری ها به صورت حضوری فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام را ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، اصل شناسنامه عکس دار و تصویر تمام صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن برای مردان، یک قطعه عکس ۴ × ۳ جدید، ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت عنوان کرد.

وی در این باره افزود: اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برشمرد.

به گفته وی کسانی که سابقه‌ی یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه ی انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

حسن بیگی ادامه داد: به دستور وزیر کشور از ۱۸ اسفندماه عملیات انتخابات در سراسر کشور آغاز و در این مدت تاکنون ۲ مانور به جهت تمرین کردن مراحل ثبت نام الکترونیکی توسط فرمانداران و بخشداران برگزار شد.

وی اضافه کرد: اشکالات در این فرآیند شناسایی و برطرف شده است و همچنین از روز گذشته تا ۲۳ اسفندماه نیز تشکیل هیات های اجرایی انتخابات شوراهای شهر و روستا در سطح استان انجام می شود که این فرآیند به مدت پنج روز ادامه می یابد.

 

وی خاطرنشان کرد: در اطلاعیه شماره ۶ وزارت کشور تغییراتی در ثبت نام نرم افزاری سیستم جامع انتخابات انجام شد که داوطلبان پس از تکمیل فرآیند ثبت نام کارشناسان به صورت سیستمی و بدون نیاز به مراجعه به فرمانداری ها از طریق پیامک کد رهگیری خود را دریافت می کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران تاکید کرد: از طریق سیستم جامع انتخابات کلیه مراحل ثبت نام انتخابات شوراها را در سطح استان به صورت دقیق بررسی می کنیم و با برگزاری جلسات مختلف که از ماه های گذشته تشکیل شد تمامی نقاط ضعف و اشکالاتی که در مراحل ثبت نام الکترونیکی وجود دارد شناسایی و بررسی شد و امیدواریم که داوطلبان به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه به فرمانداری ها مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا نیز گفت: در دوره های گذشته ثبت نام به صورت دستی و با مراجعه به فرمانداری ها انجام می شد که برخی داوطلبان فرصت حضور در محل ثبت نام را نداشتند که در این دوره به نظر می رسد با الکترونیکی کردن مراحل ثبت نام شاهد افزایش داوطلبان در این دوره از انتخابات باشیم.

رییس ستاد انتخابات استان تهران یادآور شد: فرآیند انتخابات ۲۵ مرحله دارد که ۲۳ مرحله آن الکترونیکی و تنها اخذ رای و شمارش آرا به صورت سنتی و دستی صورت می گیرد.

 نام‌نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر از امروز ۲۰ اسفند، شورای اسلامی روستا از ۱۶ فروردین به‌مدت یک هفته در فرمانداری‌ها و انتخابات رییس جمهوری نیز از ۲۱ اردیبهشت به‌مدت پنج روز در ستاد انتخابات کشور انجام می‌شود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رئیس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه