ارسال به دیگران پرینت

حملات پهپادی ارتش یمن به فرودگاه أبها عربستان

رسانه ها از حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به فرودگاه بین المللی أبها در جنوب عربستان خبر دادند.

شبکه خبری الجزیره پنجشنبه شب به نقل از یک منبع نظامی وابسته به جنبش انصارالله اعلام کرد که یک فروند هواپیمای بدون سرنشین، عملیاتی را علیه یک هدف نظامی در فرودگاه بین المللی أبها در عربستان انجام داد.

پایگاه خبری المسیره پهپاد مورد استفاده در این حمله  را از نوع «قاصف ۲k» دانست.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز با بیان اینکه حمله به فرودگاه بین المللی ابها دقیق انجام شده و به هدف اصابت کرده  است گفت این اقدام پاسخی مشروع به ادامه تجاوز و محاصره همه جانبه علیه کشورمان است.

این فرودگاه واقع در جنوب عربستان تاکنون بارها، هدف حملات پهپادی ارتش یمن قرار گرفته است.

حملات بازدارنده ارتش یمن به دنبال آن صورت می گیرد که ائتلاف سعودی که اخیرا شکست های سنگینی را در مارب متحمل شده، بمباران یمن به ویژه صنعا پایتخت این کشور را تشدید کرده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه