خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

ظریف در پیام سال نو اعلام کرد:

افق روشن پیروزی بر دو ویروس خطرناک کرونا و تحریم

وزیر امور خارجه در پیامی به مناسبت سال نو با بیان اینکه ایرانیان در طول تاریخ تسلیم چالش‌ها و تهاجم‌ها نشده‌اند،، گفت: این بار نیز پایداری و شکیبایی مردم و فداکاری افتخارآمیز تلاشگران سلامت، افق روشن پیروزی بر دو ویروس خطرناک کرونا و تحریم را نوید می‌دهد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در آستانه سال نو و عید نوروز در پیامی ویدئویی به مناسبت نوروز ۱۴۰۰ گفت‌: با شکفتن بهار طبیعت سال جدیدی را با نام و یاد خدا و به امید به قدرت بی همتای او آغاز می‌کنیم. سال نو، قرن نو و روز نو را به شما هم‌میهنان مقیم خارج از کشور و همه فارسی زبانان و وفاداران به آیین‌های نوروزی شادباش می‌گویم.

ظریف افزود: نوروز پیام آور دوستی، مهربانی، آشتی، همبستگی و شادمانی است. بیایید در شادابی، صافی و صفای طبیعت که با نوروز و بهار خجسته آغاز می‌شود همگام و همنفس باشیم.

* آسیب پذیری بزرگ‌ترین قدرت‌ها در برابر یک ویروس نادیدنی

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: سالی که پشت سر گذاشتیم برای همه ما و بسیاری از ملت‌های دیگر سالی دشوار و پرچالش بود. تداوم همه گیری در سراسر جهان بیش از هر چیز به همه ما نشان داد که در جهان به هم پیوسته کنونی، بزرگ‌ترین قدرت‌ها نیز در برابر یک ویروس نادیدنی که به یک درد مشترک جامعه بشری تبدیل شده آسیب پذیرند.

ظریف ادامه داد: مشکلات مردم ایران در مواجهه با این بیماری به دلیل تحریم‌های غیرقانونی دوچندان بود ولی ایرانیان در طول تاریخ پرافتخار چندین هزار ساله خود نه تنها تسلیم چالش‌ها و تهاجم‌ها نشده‌اند، بلکه بر چالش‌ها با درایت و همبستگی چیره شده و مهاجمان را در فرهنگ و تمدن غنی خود ادغام کرده‌اند.

 وزیر خارجه خاطرنشان کرد: این بار نیز پایداری و شکیبایی مردم و فداکاری افتخارآمیز تلاشگران سلامت، افق روشن پیروزی بر دو ویروس خطرناک کرونا و تحریم را نوید می‌دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی خطاب به ایرانیان خارج از کشور بیان کرد: شما ایرانیان نیز که در جای جای جهان برای فرهنگ و تمدن ایران افتخار می‌آفرینید در تبیین نامردمی‌هایی که بر مردم دلاور و نجیب‌مان تحمیل شده از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌ و نخواهید کرد.

ظریف ادامه داد: ما نیز در هفتمین سال گذشته در همین مسیر کوشیده‌ام و در این نوروز پایانی مسئولیت از شما و تمامی ایرانیان خطاپوش برای تمامی کاستی‌ها پوزش می‌خواهم. اطمینان دارم مردم دلاور ایران در سال و قرن جدید با درایت، هوشیاری و هوشمندی و با بهره‌گیری از توانمندی‌های گسترده طبیعی و انسانی چشم اندازی روشن و آینده‌ای درخشان رقم خواهند زد و با برداشتن بار تحریم‌ها از دوش معیشت مردم و آزاد ساختن دست و پای اقتصاد ایران از زنجیرهای جنگ نامشروع اقتصادی،‌ راه را برای ساختن ایرانی بهتر، آبادتر و مهربان‌تر هموار خواهند کرد. نوروزتان پیروز.

* پیام توئیتری ظریف

وزیر امور خارجه همچنین در پیامی توئیتری به مناسبت سال نو نوشت: بیش از سه هزار سال است که اولین روز بهار در فلات ایران و حوزه گسترده تمدنی پارس جشن گرفته می‌شود. نوروز، شروع سال جدید ما - امسال قرن جدید - به معنای «روز نو» است. بیاییم یک روز جدید را رقم بزنیم. نوروز همه مبارک.

ظریف در پیام سال نو اعلام کرد: افق روشن پیروزی بر دو ویروس خطرناک کرونا و تحریم

 

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه