ارسال به دیگران پرینت

روسیه سفیرش در واشنگتن را فرا خواند

بعد از آنکه جو بایدن در مصاحبه‌ای ولادیمیر پوتین را «قاتل» خواند روسیه سفیرش در واشنگتن را به منظور «بررسی روابط آتی با واشنگتن» فرا خواند.

پس از آنکه «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای «ولادیمیر پوتین'>ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه را «قاتل» توصیف کرده بود مسکو گفته سفیرش در واشنگتن را به منظور «بررسی روابط آتی با واشنگتن» فرا خوانده است.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در یک مصاحبه تفصیلی با شبکه «ای‌بی‌سی نیوز» با اتهام‌زنی علیه رئیس‌جمهور روسیه، گفت «ولادیمیر پوتین» برای مداخله در انتخابات آمریکا تاوان خواهد داد.

بایدن به سوال خبرنگار این شبکه که پرسیده بود «شما ولادیمیر پوتین را می‌شناسی. فکر می‌کنی او قاتل است؟» اینطور پاسخ داد: «فکر می‌کنم.»

وزارت خارجه روسیه در واکنش گفته سفیرش در واشنگتن را به منظور «بررسی روابط آتی با آمریکا» فراخوانده است.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه این کشور «آناتولی آنتونوف» را برای رایزنی‌های بیشتر در خصوص چشم‌انداز روابط آینده به مسکو دعوت کرده است.

ادعای جو بایدن بعد از انتشار گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا مطرح شد. در آن گزارش ادعا شده روسیه از طریق نائبانش یک عملیات موفق را برای نفوذ به حلقه نزدیکان «دونالد ترامپ» هدایت کرده است.

مطابق این ادعا، دستگاه اطلاعاتی روسیه از طریق عوامل نزدیک به ترامپ اقدام به انتشار اطلاعات نادرست درباره نظام سیاسی آمریکا با هدف تضعیف جو بایدن و نامزدی او در انتخابات اخیر آمریکا کرده است.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه