ارسال به دیگران پرینت

پژمان‌فر: روحانی با ایده برداشته شدن گام به گام تحریم‌ها، می‌خواهد دوگانگی انتخاباتی درست کند

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: هدف رئیس‌جمهور از طرح ایده برداشته شدن گام به گام تحریم‌ها ایجاد دوگانگی در کشور است و این حرف‌ها را با انگیزه‌های انتخاباتی مطرح می‌کند.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به صحبت‌های امروز حسن روحانی رئیس دولت دوازدهم درباره برداشته شدن گام به گام تحریم‌ها گفت: هدف رئیس‌جمهور از بیان اینگونه مطالب ایجاد دوگانگی در کشور است و او با انگیزه‌های انتخاباتی این مسائل را مطرح می‌کند.

وی افزود: چه دولت و چه دیگران همگی در ماجرای برجام کاملاً دریافتند که برداشته شدن گام به گام تحریم‌ها یک سناریوی کاملاً شکسته خورده است و تکرار مجدد آن هیچ دلیل منطقی ندارد.

پژمان‌فر گفت: همانطور که گفتم تجربه شکست خورده برداشته شدن گام به گام تحریم‌ها در برجام یک پروژه شکست خورده است و دولت هم به خوبی این مسئله را متوجه شده و طرح مجدد این موضوع توسط آقای رئیس‌جمهور انگیزه‌های انتخاباتی است.

پژمان‌فر خاطرنشان کرد: آقای روحانی به دنبال آن است تا چنانچه کسانی با این ایده وی مخالفت کنند، به مردم بگوید که مردم ببینید ما به دنبال برداشتن تحریم‌ها هستیم اما عده‌ای با آن مخالفت می‌کنند و می‌خواهند که تحریم‌ها ادامه یابد.

وی افزود: آقای رئیس‌جمهور به جای این حرفها و طرح اینگونه مسائل به مردم بگوید در ازای این همه امتیازی به برجام داده چه تحریمی را توانسته بردارد؟ و یا اینکه اگر در ادامه می‌خواهد مذاکره‌ای داشته باشد، دیگر چه امتیازی مانده که در پای میز مذاکره به پشتوانه آن به چانه‌زنی بپردازد و امتیازی بدهد و امتیازی بگیرد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: دولت می‌خواهد همه سرمایه ملت ایران را پای میز مذاکره با غرب به حراج بگذارد بدون اینکه امتیاز خاصی برای ملت ایران کسب کند.

پژمان‌فر خاطرنشان کرد: انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک است و رئیس‌جمهور با طرح این مسائل می‌خواهد خود را حامی برداشته شدن تحریم‌ها نشان دهد و با این حرفها کاری کند که جریان حامی وی بار دیگر پیروز انتخابات باشد، اما همانطور که در سالهای قبل هم دیدیم، تحریمی برداشته نمی‌شود.

وی گفت: مشکلات امروز کشور ما و مشکلات معیشتی که به مردم تحمیل می‌شود ناشی از تحریم نیست بلکه ناشی از مذاکره است که دولت ما در پای میز مذاکره به خاطر ضعفی که از خود نشان می‌دهد دشمن را به ایجاد فشار بیشتر ترغیب می‌کند. واقعیت این است که دولت ما با اقتدار پای میز مذاکره حاضر نمی‌شود بلکه حضورش پای میز مذاکره با غرب از سر ضعف و ناتوانی است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه