خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

آلمان، سوئد و لهستان سه دیپلمات روس را اخراج کردند

آلمان، سوئد و لهستان امروز (دوشنبه) از اخراج سه دیپلمات روس در چارچوب سیاست معامله به مثل خبر دادند.وزارت خارجه آلمان در بیانیه‌ای تصریح کرد: این اقدام در واکنش به تصمیم کاملاً غیر قابل توجیه روسیه در روز پنجم فوریه برای بیرون کردن سه دیپلمات از آلمان، سوئد و برلین صورت گرفت

آلمان، سوئد و لهستان از اخراج سه دیپلمات روس خبر دادند.

به گزارش  آرتی عربی، آلمان، سوئد و لهستان امروز (دوشنبه) از اخراج سه دیپلمات روس در چارچوب سیاست معامله به مثل خبر دادند.

وزارت خارجه آلمان در بیانیه‌ای تصریح کرد که بر اساس توافقنامه روابط دیپلماتیک وین که در سال ۱۹۶۱ منعقد شد، یک کارمند سفارت روسیه در برلین را فردی نامطلوب اعلام کرده است.

این وزارت خانه تاکید کرد، این اقدام در واکنش به تصمیم کاملاً غیر قابل توجیه روسیه در روز پنجم فوریه برای بیرون کردن سه دیپلمات از آلمان، سوئد و برلین صورت گرفت.

در همین حال، وزیر خارجه سوئد اعلام کرد که کشورش یک کارمند در سفارت مسکو در استکهلم را بیرون کرده است که این پاسخی آشکار به تصمیم غیرقابل قبول برای بیرون کردن یک کارمند سوئدی بود که فقط به وظایف خود عمل می‌کرد.

همچنین وزارت خارجه لهستان تصریح کرد که تصمیمی را با هماهنگی با آلمان و سوئد در چارچوب اصل معامله به مثل اتخاذ کرده است تا یک کارمند در سرکنسولی روسیه در لهستان را فردی نامطلوب عنوان کند.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه