ارسال به دیگران پرینت

خلیج فارس | بازگشت «نیمیتز» بعد از ۱۰ ماه به آمریکا

شبکه خبری «فاکس‌نیوز» گزارش داده ناو هواپیمابر «یواس‌اس نیمیتز» بعد از سپری کردن ده ماه روی آب از دریای «مکران» به پایگاه مبدأ خود در آمریکا بازخواهد گشت. این ناو قرار بود دو ماه قبل به آمریکا بازگردد، اما به دستور ترامپ و در راستای آنچه «ارسال پیام به ایران» خوانده شد، به مأموریت خود ادامه داد.

منابع خبری امروز دوشنبه (۱۳ بهمن‌ماه/ ۱ فوریه) گزارش داده‌اند ناو هواپیمابر «یو‌اس‌اس نیمیتز» بعد از ۱۰ ماه روانه آمریکا شده است.

شبکه خبری «فاکس‌نیوز» گزارش داده ناو هواپیمابر «یواس‌اس نیمیتز» بعد از سپری کردن ده ماه روی آب از دریای «مکران» به پایگاه مبدأ خود در آمریکا بازخواهد گشت.

نیمیتز و ناوگروه همراهش هفتم آذرماه وارد آب‌های خلیج فارس شد. یک مقام وزارت دفاع آمریکا در آن زمان مأموریت این ناوگروه را حمایت و پوشش هوایی به هنگام خروج نیروهای آمریکا از عراق و افغانستان اعلام کرده بود. 

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا علاوه بر این هدف از ارسال این ناو را ارسال پیام هشدار به ایران در آستانه فرا رسیدن سالگرد شهادت «سردار قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرده بود.

با وجود این، منابعی در پنتاگون روز ۱۱ دی‌ماه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده بودند وزارت دفاع آمریکا قصد دارد این ناو را به خانه برگردانند.

سه روز بعد  از اعلام این تصمیم، پنتاگون اعلام کرد «کریستوفر میلر» سرپرست وقت وزارت دفاع آمریکا به طور ناگهانی دستور قبلی خود را لغو کرده است.

ارسال این ناو به منطقه در ادامه تحرکاتی مانند اعزام بمب‌افکن و زیردریایی هسته‌ای به منطقه بود که در هفته‌های منتهی به شهادت سردار سلیمانی انجام می‌شد.

 

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه