ارسال به دیگران پرینت

کاخ سفید: ترامپ نتیجه انتخابات آزاد و عادلانه را می پذیرد

درپی اظهارنظرهایی مبنی بر عدم کناره گیری دونالد ترامپ از قدرت در صورت شکست در انتخابات، سخنگوی کاخ سفید می گوید که ترامپ نتیجه انتخابات آزاد و عادلانه را خواهد پذیرفت.

 سخنگوی کاخ سفید روز پنج شنبه در نشستی خبری در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال عدم کناره گیری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از قدرت در صورت شکست در انتخابات آتی گفت که وی نتیجه انتخابات آزاد و عادلانه را قبول خواهد کرد.

«کایلی مک انانی» در عین حال از پرسش به اینکه آیا نتیجه انتخابات تنها در صورتی مشروع خواهد بود که ترامپ در آن پیروز شود، طفره رفت و فقط تکرار کرد که ترامپ نتیجه انتخابات آزاد و عادلانه را می پذیرد.

این در حالی است که «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت «ورمونت» آمریکا روز پنجشنبه در واکنش به سخنان رئیس جمهور کشورش پیرامون عدم انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در صورت شکست در انتخابات در پیامی توئیتری اعلام کرد: برای اولین بار ما با انتخاباتی روبرو هستیم که مشخص نیست رئیس جمهور کنونی در صورت شکست در انتخابات، داوطلبانه از سمت خود کنار برود.

سناتور دموکرات ایالت «ورمونت» آمریکا در سخنانی که در یک فایل ویدئویی منتشر شد، خواستار تشکیل یک کمیته غیرحزبی برای نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شد.

گفتنی است، ترامپ پیشتر در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه آیا به انتقال صلح‌آمیز قدرت متعهد می‌شود، بار دیگر رأی‌گیری پُستی را هدف انتقاد قرار داده و گفت: من در مورد برگه‌های رأی صراحتاً شکایت کرده‌ام. آنها فاجعه هستند.

وی ادامه داد: برگه‌های رأی را کنار بگذارید و نه یک انتقال قدرت، بلکه ادامه بسیار صلح‌آمیز قدرت خواهید داشت.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه