ارسال به دیگران پرینت

متوسلیان تا تابستان سال ۹۵ زنده بوده است

جمهوری اسلامی ایران اسنادی در اختیار دارد که زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همراهانش را تا تابستان سال جاری تایید می‌کند.

۵۵آنلاین :

«اوایل خرداد سایت‌های خبری به نقل از سردار حسین دهقان، وزیر دفاع، اعلام کردند: «سردار احمد متوسلیان و ۳ دیپلمات دیگر ایرانی زنده و در اسارت رژیم صهیونیستی هستند.»

حدود سه ماه بعد (بامداد چهاردهم شهریور) محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در حساب توئیتر شخصی خود نوشت: «اخیرا اطلاعاتی از حاج احمد متوسلیان به دست آمده و امیدواریم سرنخ‌ها به جایی برسد. فرمانده اسبق سپاه بر این نکته نیز تاکید کرد که «نسبت به گذشته امیدوارتر شدیم.»

جواد کریمی قدوسی، از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که به جد پیگیر وضعیت حاج احمد متوسلیان است، با تایید دو گزاره فوق می‌گوید: «هیچ رژیم و کشوری در صورت در اختیار داشتن چنین افراد مهمی به کشتن‌شان در مخفیگاه‌ها «هیچ وقت» فکر نمی‌کند، چون مردن این شخصیت‌های برجسته و دارای اهمیت هیچ فایده‌ای برای آنها ندارد. از این رو تحلیل بنده این است که اسرائیل تمام سعی و همت خود را به کار گرفته تا حاج احمد متوسلیان و همراهانش را زنده نگه دارد و از این موضوع به عنوان امتیاز استفاده کند.»

علاوه بر این‌ها، اخیرا هفته‌نامه خط حزب‌الله در سی‌ونهمین شماره خود بیانات منتشر نشده رهبر انقلاب درباره‌ حاج احمد متوسلیان در آذر ۱۳۷۵ در دیدار جمعی از خانواده شهدای سپاه پاسداران را منتشر کرده است. رهبر انقلاب در این رابطه فرمودند: «ما منتظریم که آقای حاج احمد متوسّلیان ان‌شاءا... بیاید. نگویید شهید. ما که خبر نداریم از شهادت ایشان. خداوند ان‌شاءا... که فرزند شما را - هر جا که هست، هر جور که هست - مشمول لطف و فضل خودش قرار بدهد. ما کـه آرزو می‌کنیم ان‌شاءا... خداوند این جوان مؤمن و صالح را برگرداند.»

ابوالفضل حسن‌بیکی، مشاور عالی سابق رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ضمن تایید دو گزاره فوق با اشاره به مذاکرات ایران برای آزادسازی چهار دیپلمات ربوده شده، می‌گوید: «جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال این است که تحت هر شرایطی حاج احمد متوسلیان را آزاد کند. دلیل آن هم این است که برخی از زندانیانی که از بند زندان‌های رژیم اشغالگر قدس آزاد شدند، ایشان را در سالیان و حتی دو سال گذشته «زنده» دیده‌اند.»

بنا به گفته مجتبی ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، جمهوری اسلامی ایران اسنادی در اختیار دارد که زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همراهانش را تا ابتدای تابستان سال ۹۵ تایید می‌کند. در این اسناد محل اسارت حاج احمد متوسلیان و همراهانش معلوم است. او با بیان این که اسنادی در اختیار داریم که تایید می‌کند حاج احمد متوسلیان و همراهانش زنده هستند، اظهار داشت: آخرین بار اوایل تابستان اطلاعاتی دریافت کردیم که زنده بودن وی را تایید می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: ما موضوع را بیشتر از طریق لیبی پیگیری می‌کنیم؛ اگر چه حزب‌الله لبنان هم به دلیل ارتباطات دولتی و نفوذ خاصی که از نظر اطلاعاتی در منطقه دارد و با کابینه دوم ارتباط دارد با ما مساعدت می‌کند.

وی با تأکید بر این که در این دوره مجلس پیگیری و نتیجه‌گیری وضعیت حاج احمد متوسلیان و همراهانش جدی است، بیان داشت: توصیه‌هایی از طرف بنیاد شهید انقلاب اسلامی، وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران شده است و این نهادها از ابعاد مختلف کار را پیگیری کرده‌اند.

ذوالنور با بیان این که مقصر اصلی رژیم صهیونیستی است و مطالبه‌گری ما از آنهاست، تصریح کرد: اظهارات و اسنادی که بعضی از دستگاه‌های ما به دست آورده‌اند، تأیید کننده زنده بودن حاج احمد متوسلیان است و ما این را از رژیم اشغالگر قدس مطالبه می‌کنیم چون فالانژها تحت نفوذ رژیم اشغالگر قدس حاج احمد متوسلیان و همراهانش را ربودند. جاهایی مثل لیبی هم که در این ماجرا دخالت داشتند، باید پاسخگو باشند و با توجه به آشفتگی که در لیبی بعد از سقوط قذافی به وجود آمد و هنوز آرامش و ثبات ندارد کسی پاسخگو نیست و کار سخت‌تر شده چون ما هم به صورت مستقیم با صهیونیست‌ها ارتباطی نداریم.

ذوالنور ادامه داد: از کانال‌های مختلف این موضوع را پیگیری کرده‌ایم که این حق مسلم ماست که سردار بزرگ حاج احمد متوسلیان را در آغوش خود بگیریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این که کمیسیون امنیت ملی سال‌های سال این موضوع را پیگیری کرده است، اظهار داشت: دستگاه‌های دیگر هم در این زمینه فعال هستند ولی کمیسیون به صورت مستقیم نمی‌تواند ارتباطی در این زمینه ایجاد کند و این دستگاه‌های امنیتی اطلاعاتی و وزارت خارجه هستند که باید موضوع را پیگیری کنند و پیگیری‌های وزارت خارجه به عنوان محور تلاش دستگاه‌های امنیتی و نظامی ما نقش ویژه‌ای خواهد داشت.»

منبع : میزان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه