ارسال به دیگران پرینت

بسطامی، نماینده مجلس:

درجه فلاکت در برخی از نقاط استان بالای ۵۳ درصد است

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز درجه فلاکت در برخی از نقاط استان بالای ۵۳ درصد است می طلبد همه ارکان نظام دست به دست هم بدهند و استان ایلام را از این محرومیت نجات دهند.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز درجه فلاکت در برخی از نقاط استان بالای ۵۳ درصد است می طلبد همه ارکان نظام دست به دست هم بدهند و استان ایلام را از این محرومیت نجات دهند.

" علی اکبر بسطامی" در نشست محرومیت‌زدایی استان که با حضور مهندس فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان برگزار شد، اظهار کرد: فلسفه تشکیل نهادهای انقلابی مانند کمیته امداد و بنیاد مستضعفان اجرای عدالت به معنای واقعی در همه استان‌های کشور است.

وی با بیان اینکه استان ایلام از نظر داشتن مواهب خدادادی مانند نفت ، گاز آب ،خاک و نیروی انسانی تأثیرگذار در سطح کشور غنی است اما از توسعه نیافتگی رنج می برد، تصریح کرد:  نفت و گاز چیزی جز دود نصیب استان ایلام می شود و سهم استان از آبهای بزرگ محقق نشده است به عنوان مثال حق آب این استان از سد کرخه نسبت به استانهای دیگر بسیار پایین است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با عدالت با استان ایلام برخورد نشده است و هر چند که بعد از انقلاب اسلامی دولت های متعدد یکی پس از دیگری کارهایی را انجام داده‌اند اما زیرساخت‌های عمده توسعه در استان حاصل سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام است که از جمله این زیر ساخت‌ها می‌توان به فرودگاه، تونلهای بزرگ و سامانه گرمسیری اشاره کرد.

بسطامی با بیان اینکه شرایط کنونی استان مانند فقر بیکاری زیبنده نظام اسلامی و ظرفیت های خدادادی استان نیست، تصریح کرد: توقع ما این است که شعاع خدمت دولت و نهادهای انقلابی به استان‌های محروم بیشتر شود و از بنیاد مستضعفان انتظار می رود که متناسب با ضریب محرومیت ها استان هایی مانند ایلام خدمت رسانی ها بیشتر شود.

وی ادامه داد: اگر امروز درجه فلاکت در برخی از نقاط استان بالای ۵۳ درصد است می طلبد همه ارکان نظام دست به دست هم بدهند و استان ایلام را از این محرومیت نجات دهند.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انتظار مقام معظم رهبری از مجلس یازدهم پرداختن به مقوله های مهم اقتصاد و فرهنگ است و توجه به اقشار آسیب پذیر اولویت اول در موضوع اقتصاد مطرح شده است، تصریح کرد: ارابه بی تدبیری و سوء برداشت ها برجسد انسانهای مظلوم تا کی باید تاخته شود و ما نظاره گر باشیم.

بسطامی با قدردانی از تلاش های استاندار ایلام گفت :وقتی که عملکرد مسئولان و نهادهای انقلابی را می‌بینیم در جایی هم باید شکر کنیم و در جاهایی هم شکایت حق ماست و نهادهای انقلابی باید تلاش بیشتری کنند و میزان ضریب نفوذ شرکت های وابسته به خود را در استان ایلام افزایش دهند تا هم ایجاد اشتغال مولد شود و زیرساخت های توسعه در استان ایجاد شود.

وی با تقدیر از تلاشهای بنیاد مستضعفان در شهرستانهای هلیلان و ملکشاهی گفت: امیدواریم شاهد خدمت این بنیاد در شهرستان های دیگر با ضریب محرومیت بیش از ۹ درصد نیز افزایش یابد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه