ارسال به دیگران پرینت

ادعای وزیر امور خارجه عربستان برای آتش بس گسترده در یمن

وزیر خارجه عربستان سعودی بعد از شش سال جنگ علیه یمن مدعی شد که ریاض ابتکارعملی برای پایان دادن به این جنگ آماده کرده است.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی خواستار آتش بس در یمن شد و گفت که بر اساس ابتکار عمل ادعایی ریاض، فرودگاه صنعاء بازگشایی محدود خواهد شد و فشار از بندر الحدیده کاسته خواهد شد.

خبرگزاری رسمی سعودی (واس) دوشنبه به نقل از «فیصل بن فرحان» گزارش داد که عربستان سعودی در این ابتکار عمل به دنبال آتش‌بس در یمن است مشروط بر این که دولت نجات ملی این کشور که انصارلله نیز بخشی از این دولت است، با آن موافقت کند.

 

بن فرحان طی نشست خبری زنده که فرماندهان ائتلاف ضد یمن به رهبری ریاض نیز در آن حضور داشتند، گفت که پیشنهاد ابتکار عمل ریاض شامل آتش بس فراگیر در یمن با اشراف سازمان ملل متحده و با موافقت دولت مستعفی یمن (منصور هادی) و انصارالله یمن است.

 

وزیر امور خارجه عربستان سعودی ایران را به مداخله در امور یمن متهم کرد و گفت که دلیل طولانی شدن جنگ کشورش علیه این کشور، مداخلات تهران است!

 

بن فرحان اجرای آتش بس فراگیر ادعایی خود را مشروط به موافقت جنبش انصارالله یمن دانست و گفت: «همین که [انصارالله] حوثی با این ابتکارعمل موافقت کردند، آتش‌بس اجرا خواهد شد».

 

در حال تکمیل..

 

منبع: راهبرد معاصر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه