ارسال به دیگران پرینت

بررسی بازنگری قانون نظام وظیفه در کمیسیون امنیت ملی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس از بررسی بازنگری در قانون نظام وظیفه عمومی در کمیسیون خبر داد و گفت: باید نظرات و دیدگاه‌های دستگاههای مختلف مربوط در این زمینه دریافت شود و کمیسیون در جلسات آینده هم این موضوع را بررسی خواهد کرد.

ابوالفضل عمویی در گفت و گو با خبرنگاران درباره جلسه عصر یکشنبه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی گفت:‌ در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی، اعضای کمیسیون دیدگاه‌های خود را درباره قانون خدمت وظیفه عمومی مطرح کردند. همچنین نمایندگان از وزارت دفاع، ستادکل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه حضور داشتند و دیدگاه‌های خود را به سمع و نظر نمایندگان مجلس رساندند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه دیدگاه کلی نمایندگان بازنگری جامع در قانون خدمت وظیفه عمومی است، تصریح کرد: برای این بازنگری لازم است دیدگاه‌های دستگاه‌های مختلف از جمله ستادکل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه دریافت شود و در جلسات آینده کمیسیون این موضوع بیشتر بررسی خواهد شد.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: تشکیل سازمان پدافند غیرعامل دومین موضوعی بود که کلیات آن تصویب شد  البته این سازمان پیش از این تشکیل شده ولی قانونی برای تشکیل آن نبوده و حسب ابلاغ و دستور رهبر معظم انقلاب تشکیل شده بود که نیاز به تدوین قانون برای آن وجود دارد.

عمویی خاطرنشان کرد: برای طرح بازنگری خدمت عمومی موارد قانونی لازم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح شد و ۳ ماده این طرح مصوب شد و ادامه بررسی آن هم در جلسات آتی کمیسیون انجام خواهد شد.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه