خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

کانادا| نظر رئیس بانک مرکزی کانادا درباره زمان احیای اقتصاد

رئیس بانک مرکزی کانادا گفت: نرخ بهره از سطح ۲۵/ ۰ درصد کنونی پایین‌تر نخواهد رفت.به گزارش سی‌بی‌سی، تیف مک لم با اشاره به بازگشایی تدریجی کسب و کارها گفت: پیامدهای کووید-۱۹ روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک مسیر احیای رشد طولانی و ناهموار را پیش رو خواهیم داشت.

تیف مک لم با اشاره به اینکه بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با بازگشت تدریجی مردم به کارهای خود شاهد ثبت رشد فصلی مثبت در سه ماه سوم سال باشیم افزود: البته این مساله نباید این انتظار اشتباه را به وجود بیاورد که همه چیز خیلی سریع به حال اول برمی‌گردد.

مک لم همچنین کووید-۱۹ را یک شوک اقتصادی خواند که پیش از آن هرگز مشاهده نشده و سه میلیون کانادایی را بیکار کرده است. وی افزود: با بازگشایی اقتصاد شاهد یک رشد نیرومند در روند اشتغال‌زایی خواهیم بود اما بازگشت مخارج مصرفی طول خواهد کشید.

بانک مرکزی کانادا که همگام با بسیاری از بانک‌های مرکزی دیگر در جهان نرخ بهره را به طرز محسوسی کاهش داده است به تازگی با هدف حمایت از شرکت‌ها و کسب و کارها اقدام به عملیات خرید و بازخرید اوراق قرضه کرده است. مک لم با اشاره به اینکه خرید اوراق تقویت خواهد شد افزود: با این حال برنامه‌ای برای کاهش بیشتر نرخ بهره از سطوح فعلی نداریم.

رئیس بانک مرکزی کانادا همچنین اتخاذ هر گونه اقدام حمایتی بیشتر را به انتشار آمارهای تورم و تولید مشروط کرد و افزود: همان طور که انتظارش را داشتیم سرعت بازیابی عرضه از افزایش سطح تقاضا بیشتر بوده و این ممکن است فاصله بین این دو نیرو را بیشتر کرده و در نتیجه نرخ تورم را به سمت پایین سوق دهد.

در حال حاضر یکی از نگرانی‌های ما این است که نرخ تورم برای مدت طولانی در سطح پایین باقی بماند و روی رفتار مصرف‌کننده تاثیر بگذارد.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه