ارسال به دیگران پرینت

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

متقاضیان ارسال پیامک پذیرش در قرعه کشی خودروهای خارجی

با توجه به اینکه 120 هزار نفر متقاضی خرید خودروهای وارداتی ثبت نام کرده اند حدود 60 هزار میلیارد تومان‌ سرمایه نزد بانک‌ها بلوکه شده و متقاضیان بعد از تایید نهایی باید منتظر پیامک پذیرش در قرعه کشی باشند.

متقاضیان ارسال پیامک پذیرش در قرعه کشی خودروهای خارجی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، با وجود اینکه موضوع بلوکه شدن ۵۰۰ میلیون تومان برای شرکت در قرعه کشی خودروهای خارجی مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان قرار داشت و از طرف دیگر واردات خودرو هنوز صورت نگرفته است با این حال مهدی ضیغمی مدیر طرح واردات خودروی وزارت صنعت اعلام کرد که حدود ۱۲۰ هزار نفر متقاضی خرید خودروهای وارداتی در مرحله پیش‌ثبت‌نام شرکت کرده‌اند و بعد از اینکه مشخص شود دارای پلاک فعال انتظامی نیستند برای برندگان پیامک ارسال می‌شود.

از طرف دیگر رئیس سازمان بورس خبر داده با توجه به اینکه هنوز خودروی خارجی به کشور وارد نشده است امکان عرضه خودروهای خارجی در بورس کالا وجود ندارد و این به معنای قیمت گذاری خودرو توسط دولت خواهد بود زیرا ثبت سفارشی برای خرید و فروش اتفاق نمی افتد.

به گفته مقامات زمان اجرای قرعه‌کشی خودروهای وارداتی احتمالا در روز سه‌شنبه یا چهارشنبه همین هفته انجام می‌شود و کسانی که قصد انصراف از خرید خودروهای وارداتی را دارند در صورت انصراف می‌توانند مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان خود را اکنون در نزد بانک بلوکه است برداشت کنند.

تاکنون دو مدل خودروی چینی CS۵۵ و CS۳۵ پلاس برای عرضه مشخص شده اما عرضه سایر مدل ها هنوز قطعی نشده است و تاکنون حدود ۱۴۰ خودرو به کشور واردات شده، هرچند دولت وعده واردات ۷۰ هزار خودرو در یک سال آتی را داده است که برخی این تاخیر و عدم هماهنگی را ناشی از کمبود ارز در کشور می دانند.

با توجه به اینکه ۱۲۰ هزار نفر متقاضی خرید خودروهای وارداتی ثبت نام کرده اند حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان‌ سرمایه نزد بانک‌ها بلوکه شده است.

به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه