خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

به افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن فکر نمی‌کنیم!

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه به افزایش ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران فکر نمی‌کنیم، گفت: تاکید ما اجرای ماده ۴۱ قانون کار و افزایش حداقل ها است ولی اگر پیشنهاد خوبی در خصوص افزایش حق مسکن ارائه شود، شاید بپذیریم

در خصوص جلسه عصر امروز شورای عالی کار که قرار است با موضوع تعیین حق مسکن کارگران برگزار شود، اظهار کرد: با توجه به آنکه در دعوتنامه ارسالی شورای عالی کار، حضور مقام عالی وزارت تاکید شده است به احتمال زیاد وزیر اقتصاد و سرپرست وزارت صمت نیز در این جلسه حضور خواهند داشت.

وی در خصوص انتقاد نمایندگان کارفرمایی نسبت به تشکیل جلسه امروز گفت: آنها می توانند بیایند و قبول نکنند ما هم اعتقادمان به حق مسکن اینطور نیست که حل مشکلات کند. بحث ما این است که حداقل ها باید افزایش یابد و حق مسکن مقوله دیگری است. اگر در جلسه امروز اعلام شود حق مسکن را افزایش می دهیم و ما هم قبول کنیم صد درصد امضا می کنند ولی می دانند که بحث ما حداقل ها است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره پیش بینی افزایش حق مسکن کارگران در نشست عصر امروز شورای عالی کار نیز گفت: بحث مسکن مقوله ای است که از اختیارات شورای عالی کار نیست و شورا تنها پیشنهاد دهنده است احتمال دارد ما پیشنهاد بدهیم ولی یکی دو ماه بعد هیات دولت آن را مصوب نکند بنابر این حقی برای ما ایجاد نمی کند اما تاکید گروه کارگری اجرای ماده ۴۱ قانون کار است و در شرایطی که تورم بالای ۴۰ درصد است چرا حداقل دستمزد ۲۱ درصد افزایش می یابد؟

نشست شورای عالی کار با موضوع تعیین حق مسکن کارگران، عصر امروز با حضور وزیر کار و نمایندگان کارفرمایی و کارگری برگزار می‌شود. شورای عالی کار در نشست بیستم فروردین ماه که به تصویب افزایش ۲۱ درصدی حداقل دستمزد کارگران منجر شد، مصوبه ای در خصوص حق مسکن کارگران نداشت و در جلسه امروز به موضوع تعیین حق مسکن سال ۱۳۹۹ کارگران پرداخته خواهد شد. در حال حاضر کمک هزینه مسکن کارگران ۱۰۰ هزار تومان است و حق مسکن تنها آیتم بسته مزد کارگران است که باید به تصویب هیات وزیران برسد.

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • حامد ارسالی در

  یه سری به بازار بزنید و قیمتهای واقعی را برای این وزیر در بیارین تا این آدم نفهم بفهمه تو مملکت چه خبره مردم دارند تو خیابونا از گشنگی تلف میشن اجاره خانه سربه فلک کشیده اجناس خوراکی سیصد تا چهار صد برابر گران شده اونوقت حقوق کارگر بیست و یک درصد خاک تو سر مسئولین دزد بی ناموس

 • تمشکال ارسالی در

  واقعا برای 200هزار تومان جلسه می گذارند ؟ آن وقت دم از جهش تولید می زنند ؟ نماینده کارگران می گوید : ما دنبال افزایش تمام بندهای مربوط به حقوق است آن وقت برای اینکه این صدا و حق را خاموش کنند دنبال حق مسکن کرده اند !!! درست شبیه این است کسی معده اش درد کند او را پیش چشم پزشک ببرند !! بنظرشما این کار وزیر رفاه و وزیر سمت شبیه چشم پزشک نیست ؟

 • یک کارگر ایثارگر ارسالی در

  تنها راه حل جمع اوری شرکتهای واسطه پیمانکاری ه .

 • حامد ارسالی در

  خدا لعنتتون کنه که دارید حق کارگر رو میخورید لطفا قانون اجرا کنید این چه بی قانونی هست

 • حامد ارسالی در

  حقوق که زیاد نکردی هیچ تازه از حقوق کم کردید ۷۰هزارتومن خدا لعنتتون کنه

 • کار گر ارسالی در

  توف تو روحتون درسته ما گشنه هستیم ولی گدای واقعی شما ها هستین

 • داوود ارسالی در

  خدایشم هزاران لعنت باد به ضالم.خجالت هم خوب چیزیه
  صد رحمت به شمر خدا بیامرز.

 • محمود ارسالی در

  این چه وضعی است این شد حقوق ازین ورش کم میکنند ازون ورشم زیاد بازم شدهمون خدا ازتون نگذره چه قانونی داریم ما دزدی تا کی ???

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه