ارسال به دیگران پرینت

رهبر انصارالله:

آمریکا | عربستان زیر نظر آمریکا جنگ علیه یمن را آغاز کرد

رهبر جنبش انصارالله یمن تصریح کرد: سعودی از واشنگتن جنگ را برعهده گرفت و او جنگ را هدایت کرد تا مشخص شود که تحت نظارت آمریکا انجام می‌شود. اسرائیلی‌ها و انگلیسی‌ها در کنار ارباب آمریکایی در حمله به یمن قرار گرفتند. وی افزود: همه تصورات عربستان و امارات اشتباه از آب درآمد و تاکنون دستاوردی برای آنها به همراه نداشته است.

رهبر جنبش انصارالله یمن، از ۶ سال پایداری ملت یمن در مقابل متجاوزان ستایش کرد و آمریکا را پشت پرده اصلی جنگ در یمن دانست.

عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله سخنرانی خود را به مناسبت روز پایداری ملی یمن در برابر متجاوزان آغاز کرد.

در همین ارتباط، کمیته سازماندهی فعالیت‌ها به مناسبت روز ملی پایداری یمن طی فراخوانی خواستار برگزاری تظاهرات گسترده در روز جمعه در صنعا پایتخت یمن و دیگر استان‌های این کشور برای گرامیداشت این روز شد.

سخنان عبدالملک الحوثی رهبر انصار الله یمن به طور مستقیم از شبکه المسیره ارگان رسمی این جنبش پخش می‌شود.

پایداری؛ تجسم عینی ملت یمن

عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در ابتدای سخنرانی خود، پایداری را عنوان بزرگ، جذاب و تجسم عینی ملت یمن از ابتدای جنگ تا به امروز توصیف کرد و گفت: روز پایداری ملی مناسبت مهمی است و استفاده از آن مفید و مثمرثمر است. خداوند را شاکریم که اگر لطف خداوند و یاری او نبود ملت ما قادر به پایداری در همه این سالها در برابر امکانات دشمن نبود.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: جنگی ناجوانمردانه و جنایتکارانه در نیمه شب شش سال قبل شروع شد. وضع میان یمن و همسایه بدش مطابق قبل و در صلح بود و یمن مرتکب اقدامی نشد که امارات و دیگران در جنگ شرکت کنند.

الحوثی گفت: جنایات این جنگ با اولین جنایت علیه غیرنظامیان در صنعا پایتخت یمن رخ داد.

عربستان زیر نظر آمریکا جنگ علیه یمن را آغاز کرد

وی افزود: اگر اعلام نمی‌شد که جنگ را کی آغاز کرده است پاسخ به این سئوال که آغازگر جنگ که بوده است بدون جواب می ماند و این شاهد و گواهی بر ملت بیگناه و مظلوم ماست. اعلام جنگ سعودی از واشنگتن، ماهیت مجری جنگ و حامیان آنرا روشن ساخت.

رهبر جنبش انصارالله یمن تصریح کرد: سعودی از واشنگتن جنگ را برعهده گرفت و او جنگ را هدایت کرد تا مشخص شود که تحت نظارت آمریکا انجام می‌شود. اسرائیلی‌ها و انگلیسی‌ها در کنار ارباب آمریکایی در حمله به یمن قرار گرفتند.

وی با اشاره به نقش رژیم صهیونیستی در جنگ علیه یمن تاکید کرد: اسرائیل، آمریکا و انگلیس به منظور عدم تقابل مستقیم و پرهیز از تبعات و هزینه‌ها، سعودی‌ها و اماراتی‌ها را جلو انداختند تا جنگ به راه بیاندازند. عامل و مجری جنگ به شکل اصلی، عربستان و به همراه امارات و دیگر اجیرشدگان بود.

دنباله‌روی و سرسپردگی محض عربستان و امارات از آمریکا

رهبر جنبش انصارالله یمن ادامه داد: ارتباط قوی و محکم و تبعیت سعودی و اماراتی از آمریکایها در همه موضوعات منطقه مهمترین عامل ورود آنها و ایفای نقش اجرایی کننده جنگ بود.

وی افزود: اعتماد و تکیه عربستان و امارات به برآوردها و گزارش‌های سرویس‌های اطلاعاتی آمریکایی و صهیونیستی در تشخیص دشمن سبب شد که آنها تصمیمات اشتباه اتخاذ کنند.

رهبر جنبش انصارالله یمن اظهار داشت: اعتماد کورکورانه به برآوردها و گزارش‌های اطلاعاتی آمریکایی و رژیم صهیونیستی سبب اتخاذ تصمیمات اشتباه از سوی آنها شد. جای طلبی و بلندپروازی‌های کودکانه و اینکه نقش سرسپرده آمریکا باشند، سبب شد که عربستان و امارات کار را آسان و ساده بپدارند و انتظار موفقیت سریع داشته باشند.

رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرد: قبل از جنگ اقدامات تحریک آمیز از جانب دشمن صهیونیست علیه یمن وجود داشت و نتانیاهو در راس اقدامات تحریک آمیز علیه انقلاب ملت یمن بود.

جنگ یمن دستاوردی برای عربستان نداشت

الحوثی بیان کرد: همه تصورات عربستان و امارات اشتباه از آب درآمد و تاکنون دستاوردی برای آنها به همراه نداشته است.

وی از آمریکا، رژیم اسرائیل و انگلیس به عنوان حامیان اصلی این جنگ یاد کرد و افزود: این جنگ با اجرای عربستان و امارات و اجیر کردن ارتش‌ها و رژیم و گروهها انجام شد.

رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرد: سعودی به دنبال ارائه تعریفی متقاوت از این جنگ است و اینکه وانمود می‌کند که جنگی میان طرف‌های یمنی است و مشکل میان یمنی‌هاست.

آمریکا پشت پرده جنگ یمن است

وی افزود: همه از جنگی متعجب شدند که بهانه‌ای برای شروع آن نبود و با حمله به منازل غیرنظامیان در صنعا شروع شد. اعلام جنگ از واشنگتن و از سوی عادل الجبیر(وزیر خارجه سابق عربستان) انجام شد و این مشخص کرد که در ورای آن کیست. آمریکا پوشش لازم را برای این جنگ در سطح بین‌المللی و شورای امنیت فراهم کرد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: دشمن به مقدسات اهانت کرد و 1400 مسجد را به همراه قرآن و نمازگزاران در مناطق بدون درگیری نابود کرد. علت هدف قرار گرفتن مدارس و دانش آموزان چیست وچه ارتباطی میان هدف آموزشی و هدف مشروع وجود دارد؟! یا هدف به تعطیلی کشاندن آموزش است؟

وی افزود: هیچ توجیهی برای هدف قرار دادن صدها بیمارستان و مراکز درمانی به شکل مستقیم و عمدی وجود ندارد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه