ارسال به دیگران پرینت

الشرق الاوسط:

آمریکا به بهانه "مقابله با داعش در سوریه می‌ماند

تعدادی از مسؤولان آمریکایی تاکید کردند که نیروهای نظامی آمریکا در شمال شرق سوریه تا زمان نامعلومی به بهانه "مقابله با داعش و حمایت از نیروهای محلی که با داعش در شرق رود فرات می‌جنگند"، باقی می‌مانند.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، تعدادی از مسؤولان نظامی اعلام کردند که نیروهای آمریکایی باقی می‌مانند و سوریه را ترک نخواهند کرد، هیچ نشانه‌ای نیز از خروج آنها از سوریه در آینده‌ای نزدیک وجود ندارد.

برخی می‌گویند که این حضور برای پشتیبانی از روندهای سیاسی است که آمریکا تمایل به تحقق آنها در پرونده سوریه دارد و اینکه از نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در شرق سوریه حمایت کند.

در همین راستا، پل کالورت، فرمانده ماموریت مبارزه با داعش در عراق و سوریه اعلام کرد که نیروهای آمریکایی در آینده‌ای نزدیک به وطن بازنخواهند گشت. داعش همچنان قادر به ایجاد اردوگاه‌های آموزشی و زیرساخت‌های دیگر در داخل صحرای بادیه است.

وی افزود: من معتقدم که توانایی داعش برای ظاهر شدن مجدد، در حال حاضر بسیار کاهش یافته است اما امکانات همواره وجود دارند چراکه فشارهای بسیاری بر آنها در صحرای بادیه إعمال می‌شود. همچنان شرایط سوریه نیز پیچیده است و چه بسا سوریه یکی از محیط‌هایی باشد که بیشترین پیچیدگی را طی ۳۳ سال خدمت خود دیده‌ام.

مسؤولان نظامی اصرار دارند که تنها ماموریت آنها در سوریه شکست دائمی داعش است.

کوین کوبسی، فرمانده کل نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش می‌گوید که بخشی از ماموریت‌ نیروهای ائتلاف حمایت از نیروهای سوریه دموکراتیک است.

در تحقیقاتی مطبوعاتی که روزنامه دیفنس وان منتشر کرد، اعلام شده که همکاری‌های نظامی و میدانی میان نیروهای آمریکایی و روسی در سوریه کاهش یافته است و برخی از مناطق در سوریه، چه بسا تهدیدی برای بازگشت مجدد داعش باشند اما نه به همان قوتی که داعش در هنگام کنترل بر بخش‌های گسترده‌ای از عراق و سوریه داشت.

در یکی از روستاها و مناطق سوریه، حضور ارتش آمریکا با مخالفت ساکنان آن روستا مواجه است چراکه هر از گاهی سنگ یا میوه به سمت نیروهای آمریکایی پرتاب می‌کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه