خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

آنتونی فائوچی: واکسن اسپوتنیک روسیه کاملا موثر است

آنتونی فائوچی، رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا در یک گفتگوی رادیویی در پاسخ به سوال که آیا شما به واکسن های کرونا چین و روسیه اعتماد دارید گفت: من معتقدم واکسن روسی کاملا موثر است. افزود: من نگاهی به برخی از گزارشات داده های مربوط به واکسن روسی انداخته ام، بسیار خوب به نظر می رسد.

آنتونی فائوچی رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا روز دوشنبه گفت: واکسن اسپوتنیک وی روسیه کاملا موثر است.

به گزارش اسپوتنیک، فائوچی در یک گفتگوی رادیویی در پاسخ به سوال که آیا شما به واکسن های کرونا چین و روسیه اعتماد دارید گفت: من معتقدم واکسن روسی کاملا موثر است.

فائوچی افزود: من نگاهی به برخی از گزارشات داده های مربوط به واکسن روسی انداخته ام، بسیار خوب به نظر می رسد.

در حال حاضر واکسن روسی اسپوتنیک وی در ۵۵ کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، در آگوست (شهریور) سال ۲۰۲۰، روسیه اولین کشور در جهان بود که واکسن کرونا با نام اسپوتنیک وی را ثبت کرد و توسط موسسه تحقیقاتی گامالیا با حمایت مالی از صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) ساخته شد.

طبق تجزیه و تحلیل آزمایشات فاز سوم واکسن اسپوتنیک وی که توسط مجله لاسنت منتشر شده است، اسپوتنیک وی ۹۱.۶ درصد کارایی در برابر علائم بیماری کووید ۱۹ دارد.

تاکنون بیش از ۵۰ کشور ازجمله تونس، بلاروس، الجزایر، آرژانتین، ایران، بولیوی، صربستان، تشکیلات خودگردان فلسطین، ونزوئلا، پاراگوئه، ترکمنستان، مجارستان، امارات و گینه این واکسن روسی را ثبت کرده‌اند.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه