ارسال به دیگران پرینت

واکسن‌ کرونا | 43میلیون آمریکایی در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) می‌گوید از هر شش بزرگسال آمریکایی یک نفر یعنی حدود ۴۳ میلیون آمریکایی به طور کامل در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) می‌گوید از هر شش بزرگسال آمریکایی یک نفر یعنی حدود ۴۳ میلیون آمریکایی به طور کامل در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند.

به گزارش بیزنس اینسایدر بر اساس داده‌هایی که «مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا» (CDC) روز شنبه ۳۰ اسفند منتشر کردند- حدود ۱۷ درصد جمعیت این کشور تا به حال به طور کامل در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند.

بر اساس این گزارش تا روز شنبه بیش از ۱۲۱ میلیون دوز واکسن به مردم در آمریکا و حدود ۳۵ میلیون دوز دیگر واکسن هم به کارکنان پزشکی تزریق شده است، یعنی در مجموع حدود ۱۵۷ میلیون دوز.

بر اساس گزارش CDC، بیش از ۴۳ میلیون نفر در آمریکا به طور کامل واکسینه شده‌اند، یعنی دو دوز از واکسن‌های کرونای شرکت‌های فایزر یا مدرنا یا یک دوز واکسن شرکت جانسون‌اندجانسون را دریافت کرده‌اند. همچنین بیش از ۷۹ میلیون نفر در آمریکا دست کم یک دوز از واکسن‌های دو دوزی را دریافت کرده‌اند.

همچنین بر اساس این گزارش بیش از ۴۰ درصد از افراد ۶۵ ساله و بالاتر در آمریکا یعنی افرادی که در معرض خطر بالاتر دچار شدن به بیماری وخیم و مرگ هستند، به طور کامل در برابر بیماری واکسینه شده‌اند و رقم سالمندانی که دست یک کم دوز واکسن را گرفته‌اند به ۶۸ درصد می‌رسد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که انتظار دارد همه بزرگسالان آمریکایی که می‌خواهند واکسن بزنند، در شروع ماه مه (۱۱ اردیبهشت) یک دوز واکسن را گرفته باشند. مقامات بهداشتی در این کشور بر اهمیت ادامه رعایت احتیاطات بهداشتی مانند فاصله‌گیری اجتماعی و ماسک زدن در فضاهای عمومی حتی برای افراد واکسن‌زده تاکید می‌کنند.

البته CDC در اوائل این ماه دستورالعملی برای افراد کاملا واکسن‌زده منتشر کرد که بر اساس آن افراد کاملا واکسن‌زده می‌تواند در فضاهای دربسته بدون ماسک زدن یا رعایت فاصله اجتماعی گرد بیایند. همچنین بر اساس این دستورالعمل، افراد کاملا واکسن‌زده می‌توانند با افراد واکسن‌نزده‌ از خانوار خودشان که خطر دچارشدنشان به بیماری شدید کووید-۱۹ بالا نیست، بدون ماسک زدن یا حفظ فاصله اجتماعی گرد بیایند.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه