ارسال به دیگران پرینت

روسیه:

باید بایدن عذرخواهی کند

در حالی‌که رسانه‌های اروپایی سخنان بایدن درباره پوتین را " بیش از حد افراطی و غیر اصول دیپلماتیک" نامیدند ، نائب رئیس سنای روسیه هشدار داد: در صورت عدم عذرخواهی آمریکا، فراخواندن سفیر از واشنگتن، آخرین اقدام مسکو نخواهد بود.

کنستانتین کاساچوف" نائب رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که اظهارات عجیب و غریب "جو بایدن" رئیس جمهوری آمریکا درباره "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه، مسلماً تأثیر بسیار منفی بر روابط مسکو و واشنگتن خواهد داشت.

این سناتور بلندپایه روس امروز (پنج‌شنبه) در صفحه فیس‌بوک خود در این باره نوشت: «بیان چنین اظهاراتی، آنهم در بالاترین سطح، تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست و مسلماً به‌شدت بر روابط روسیه و آمریکا تأثیر منفی خواهد گذاشت.»

کاساچوف یادآور شد که فراخواندن سفیر روسیه از واشنگتن به مسکو به منظور رایزنی درخصوص وضعیت بوجود آمده، یک اقدام عملیاتی، واکنشی مناسب و درست است.

نائب رئیس جدید سنای روسیه افزود: « به عقیده من، مسلماً در صورت عدم عذرخواهی از طرف دولت ایالات متحده، این آخرین اقدام مسکو نخواهد بود».

جو بایدن روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای تلویزیونی، ضمن "قاتل" خواندن ولادیمیر پوتین، گفت: رهبر روسیه باید "بهای" مداخله خود در انتخابات آمریکا را بپردازد.

این اظهارات رئیس جمهوری آمریکا خطاب به همتای روسی خود، رسانه‌های غربی را نیز شوکه کرده است. به عقیده آنها، رهبران آمریکایی تاکنون به این حد از برخورد غیردیپلماتیک نرسیده بودند. رسانه‌های گروهی جهانی همچنان در حال تجزیه و تحلیل این اقدام تحریک‌ آمیز آشکار بایدن علیه روسیه هستند.

به عقیده روزنامه فرانسوی "فیگارو"، رئیس جمهوری جدید آمریکا آشکارا در انتقاد از روسیه افراط کرده است. این روزنامه نوشت: «بایدن، برخلاف تمامی اصول دیپلماتیک، بیش از اندازه افراط کرده است، به‌خصوص اینکه صحبت بر سر رهبر یکی از قدرت‌های بزرگ جهان است.»

یکی از نشریات آلمانی نیز در تفسیر سخنان بایدن درباره پوتین، یادآور شده است که روابط بین روسیه و آمریکا که تاکنون هم در آستانه یک دوره یخی قرار داشت، با روی کار آمدن دولت جو بایدن به سطح صفر خواهد رسید.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه