خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

یمن | از سرگری روابط دیپلماتیک قطر با دولت منصور هادی در یمن

دولت مورد حمایت عربستان در یمن امروز (یکشنبه) از بازگشت روابط دیپلماتیک با قطر پس از قطع مناسبات سیاسی با این کشور در نیمه سال ۲۰۱۷ خبر داد. «احمد عوض بن مبارک»، وزیر امور خارجه دولت «عبد ربه منصور هادی» (مورد حمایت عربستان) و «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر در دیداری مشترک در دوحه بر سر بازگشت رسمی روابط دیپلماتیک توافق کردند.

دولت مورد حمایت عربستان در یمن امروز (یکشنبه) از بازگشت روابط دیپلماتیک با قطر پس از قطع مناسبات سیاسی با این کشور در نیمه سال ۲۰۱۷ خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری «میدل ایست نیوز»، «احمد عوض بن مبارک»، وزیر امور خارجه دولت «عبد ربه منصور هادی» (مورد حمایت عربستان) و «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر در دیداری مشترک در دوحه بر سر بازگشت رسمی روابط دیپلماتیک توافق کردند.

وزارت خارجه دولت ربه منصور در یمن اعلام کرد بن مبارک، نامه «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مورد حمایت عربستان در یمن را به «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر تحویل داد.

رئیس جمهوری مورد حمایت عربستان در یمن در این نامه از کوشش های قطر برای حمایت از دولت ربه منصور و مورد حمایت عربستان قدردانی کرد.

وزارت خارجه دولت ربه منصور درباره دیدار با وزیر خارجه قطر گفت که دو طرف بر سر از سرگیری روابط دوجانبه به توافق رسیدند و به بررسی راه های تقویت و گسترش این روابط و هماهنگی مواضع مشترک در خصوص تحولات سیاسی در منطقه و در سطح بین المللی پرداختند.

وزیر خارجه دولت مورد حمایت عربستان در یمن نیز به بررسی اهمیت فعال سازی کمیته های وزارتی مشترک و امکان آموزش کادر دیپلماتیک یمن پرداخت.

در حاشیه این سفر، «سلطان بن سعد المریخی»، وزیر مشاور قطر در امور خارجه، ضیافتی را به مناسبت از سرگیری روابط دوجانبه برای وزیر یمنی دولت مورد حمایت عربستان و هیات همراه وی برگزار کرد.

احمد عوض بن مبارک با قدردانی از موقعیت قطر در حمایت از دولت مورد حمایت عربستان در یمن تأکید کرد که روابط یمن و قطر روابطی برجسته بر اساس همکاری و احترام متقابل بوده و خواهد ماند.

وی به اهمیت کار برای تقویت همکاری های اقتصادی و توسعه در یمن، کمک به تلاش های بازسازی و حمایت از برنامه بهبود اقتصادی دولت مورد حمایت سعودی اشاره کرد.

دولت مستعفی و مورد حمایت عربستان در یمن، سال ۲۰۱۷ و در پی قطع روابط کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه