ارسال به دیگران پرینت

گانتز: مستقل از جامعه جهانی درباره ایران اقدام می‌کنیم

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اذعان به قدرت زرادخانه موشکی حزب‌الله لبنان، مدعی شد به‌صورت مستقل از جامعه جهانی برای متوقف کردن ایران اقدام خواهند کرد.

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه از تصمیم تروئیکای اروپایی برای صرف‌نظر کردن از پیش‌نویس قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتقاد کرد.

گانتز در مصاحبه با شبکه «فاکس‌نیوز» مدعی شد اگر جامعه جهانی مانع دستیابی ایران به توانمندی ساخت سلاح اتمی نشود، اسرائیل به‌صورت مستقل برای متوقف کردن ایران عمل می‌کند.

وی ضمن تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: «اگر جهان قبل [از ما] آنها را متوقف کرد، بسیار خوب است. اما اگر این اتفاق نیفتاد، ما باید مستقل عمل کرده و لازم است خودمان از خودمان محافظت کنیم».

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اذعان به اینکه جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان دارای مقادیر قابل توجهی موشک و راکت است که با آنها می‌تواند تمام مواضع اسرائیل را هدف قرار دهد، تهدید کرد که تل‌آویو با تداوم حمله به سوریه مانع رسیدن تسلیحات به لبنان خواهد شد.

گانتز در خصوص تمایل دولت آمریکا به ریاست «جو بایدن» برای بازگشت به توافق هسته‌ای ایران، خواستار پرداخته شدن به موضوع گروه‌های حامی ایران در هرگونه توافق آتی با تهران شد و گفت: «سیاست آمریکا باید سیاست  آمریکا باشد و سیاست اسرائیل نیز سیاست اسرائیل باقی می‌ماند».

پیش از این نیز، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در مصاحبه با شبکه رادیویی کان، با بیان اینکه ایران بزرگترین دشمن اسرائیل است، مدعی شد: «من مصمم به متوقف کردن ایران هستم، ما در حال ضربه زدن به آنها در تمام منطقه (خاورمیانه) هستیم». 

دولت آمریکا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) خارج شده و ضمن اعمال تحریم‌های متوقف شده ذیل این توافق، تحریم‌های دیگری علیه ایران وضع کرد. 

تروئیکای اروپا علی‌رغم مخالفت‌های لفظی با خروج آمریکا از برجام به وعده‌های خود برای جبران آثار این خروج عمل  نکردند. جمهوری اسلامی ایران در واکنش به بی‌عملی کشورهای اروپایی در ۵ گام طبق مفاد برجام تعهدات خود ذیل برجام را کاهش داد.

ایران اخیراً از روز پنج اسفندماه اعلام کرد اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می‌کند. اقدام ایران در راستای اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ایران است که شریکان ایران در برجام را به لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران، در راستای حقوق مصرح جمهوری اسلامی ایران تحت بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام ملزم می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • یک مسلمان ارسالی در

    آقای گانتزلطفا افسارپاره نکن؛ کلفترازتوراحزب الله وایران برزمین زدندلطفاعذرخواهی کن تادیرنشده!!

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه