خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: بحران یمن راه حل سیاسی و دیپلماتیک دارد

ساموئل وربریج سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا در گفت وگو با رسانه قطری گفت: تنها راه حل بحران یمن سیاسی و دیپلماتیک است. وی افزود: واشنگتن تمرکز خود را بر روی حل بحران یمن از طریق مذاکره و نیز فراهم کردن زمینه برای کمک رسانی به این کشور خواهد گذاشت.

سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با شبکه الجزیره قطر گفت که راه حل سیاسی و دیپلماسی تنها راه برون رفت از بحران یمن است.

به گزارش الجزیره، ساموئل وربریج سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا در گفت وگو با این رسانه قطری گفت: تنها راه حل بحران یمن سیاسی و دیپلماتیک است.

وی افزود: واشنگتن تمرکز خود را بر روی حل بحران یمن از طریق مذاکره و نیز فراهم کردن زمینه برای کمک رسانی به این کشور خواهد گذاشت.

سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت: اگر بخواهیم پیامی به حوثی ها (انصارالله) ارسال کنیم راه های مختلفی برای رساندن آن در اختیار داریم.

پیش تر رویترز مدعی شده بود: ۲۶ فوریه (۸ اسفند) بین نماینده تیموتی لاندرکینگ نماینده ویژه آمریکا در یمن و محمد عبدالسلام مسؤول مذاکره کننده حوثی ها در مسقط دیداری صورت گرفته است.

 لندرکینگ پس از دیدار با مقامات سعودی و سازمان ملل در ریاض، با عبدالسلام در مسقط ملاقات کرد. وی همچنین در جریان سفر منطقه ای به کویت، امارات و قطر نیز سفر کرد.

به گفته این منابع آگاه، لندرکینگ از حوثی ها خواسته تا حمله به مارب را متوقف کنند و آنها را ترغیب به تعامل فعال با ریاض در مذاکرات آتش بس کرده است.

در همین رابطه محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن در واکنش به خبر ادعایی رویترز گفت که با آمریکایی ها دیدار نداشته اند بلکه از طریق عمانی ها ارتباط گرفته اند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه