ارسال به دیگران پرینت

انتخابات | ترامپ: من مطمئن نیستم که کسی بتواند غیر از ما پیروز شود

رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای گفته به دلیل عملکرد شغلی‌اش طی چهار سال گذشته نامزد جمهوریخواه دیگری قادر به شکست او در انتخابات درون حزبی ۲۰۲۴ نخواهد بود.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با وبگاه خبری «نیوزمکس» گفت که بعید است نامزد جمهوریخواه دیگری بتواند او را در انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ شکست دهد.

به نوشته وبگاه خبری-تحلیلی «هیل»، ترامپ در این مصاحبه که روز گذشته (دوشنبه) منتشر شده گفت در صورتی که در انتخابات ریاست‌جمهوری دور بعدی شرکت کند، نمی‌تواند متصور شود که نامزد جمهوریخواه دیگری وی را شکست می‌دهد. 

ترامپ البته در ادامه افزود که برای شرکت در انتخابات سال ۲۰۲۴ هنوز تصمیم‌گیری نکرده است.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه به تمجید از عملکرد چهار سال گذشته خود پرداخت و گفت: «من علمکرد خوبی برای این حزب (جمهوریخواه) داشته‌ام. ما عالی‌ترین اقتصاد تاریخ را داشتیم و سپس آن را برای بار دوم باز‌سازی کردیم و پایه‌های آن چنان مستحکم بود که هیچ کشوری دیگری حتی نمی‌توانست با ما رقابت کند.» 

ترامپ افزود: «به نظرم بر اساس این عملکرد شغلی، من مطمئن نیستم که کسی بتواند غیر از ما پیروز شود.» 

رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز یکشنبه در اولین سخنرانی خود از زمان پایان دوره ریاستش در کاخ سفید به طور ضمنی به حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اشاره کرد و گفت: «ممکن است تصمیم بگیرم آنها (دموکراتها) را برای بار سوم شکست دهم.»

رییس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه گفت:‌ اگر انتخابات عادلانه برگزار می‌شد، نتایج متفاوتی داشتیم و در اولین هفته می‌توانستیم به توافق جدیدی با ایران برسیم.

وی که در نشست حزب جمهوریخواه (CPAC) صحبت می‌کرد تاکید کرد که به دنبال تشکیل یک حزب جدید در آمریکا نیست و در حزب جمهوریخواه باقی خواهد ماند.

وی در ادامه سخنرانی خود با اشاره به انتخابات میان دوره ای کنگره در سال ۲۰۲۲ تاکید کرد که جمهوریخواهان در این انتخابات پیروز می‌شوند.

 

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه