خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

آمریکا محدودیت تردد دیپلماتهای ایران در نیویورک را کاهش می دهد

دولت ایالات متحده اعلام کرد که محدودیت‌های سخت و بی‌رحمانه دولت پیشین این کشور بر تردد دیپلمات‌های ایران در سازمان ملل و دارای اعتبارنامه در راستای تنش زدایی کاهش می‌یابد.

ایالات متحده آمریکا روز پنج شنبه با ادعای تلاش برای کاستن از تنش‌ها اعلام کرد که محدودیت‌های سخت و بی‌رحمانه ای که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا علیه تردد دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران در شهر نیویورک، مقر سازمان ملل متحد وضع کرده بود، کاهش می‌دهد.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که «ایده برداشتن گام‌هایی در جهت رفع موانع غیر لازم در مسیر دیپلماسی چندجانبه با تغییر محدودیت‌ها بر عبور و مرور داخلی مطرح شده است».

گفتنی است، «دونالد ترامپ» در سال ۲۰۱۹ در راستای کارزار اعمال فشار حداکثری بر ایران دیپلمات‌های کشورمان را از تردد در سطح شهر نیویورک (خارج شدن از محدوده ۴۰ کیلومتری مرکز شهر منهتن) منع می‌کرد.

علاوه بر رفع این محدودیت‌ها، دولت جدید آمریکا ساعاتی پیش در نامه‌ای خطاب به شورای امنیت سازمان ملل دادخواست دونالد ترامپ مبنی بر احیای تحریم‌های این نهاد جهانی علیه ایران را پس گرفت.

افزون بر این، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا نیز در نشستی با حضور همتایان خود از کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان با تکرار شرط نابجای واشنگتن برای بازگشت به برجام، از آمادگی دولت ایالات متحده برای گفتگو با ایران در خصوص برجام خبر داد.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه