ارسال به دیگران پرینت

فعالیت های جاسوسی سایبری ابوظبی علیه قطر

نیویورک تایمز از وجود یک شبکه جاسوسی سایبری متشکل از تحلیلگران سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که برای امارات کار می کردند، پرده برداشت. یکی از اعضای سابق این شبکه جاسوسی گفت: ابوظبی این فعالیت های جاسوسی سایبری را علیه قطر به کار گرفت تا اثبات کند که قطر به تامین مالی تروریسم می پردازد. ما پس از آنکه متوجه هک و افشای مکاتبات میشل اوباما و موزا بنت ناصر همسر امیر پیشین قطر شدیم، عقب نشینی کردیم

نیویورک تایمز از وجود یک شبکه جاسوسی سایبری متشکل از تحلیلگران سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که برای امارات کار می کردند، پرده برداشت.

 یکی از اعضای سابق این شبکه جاسوسی گفت: ما با پیشنهادات مالی چشمگیر و تحت پوشش کار برای یک دولت متحد واشنگتن فریب خوردیم.

وی افزود: ابوظبی این فعالیت های جاسوسی سایبری را علیه قطر به کار گرفت تا اثبات کند که قطر به تامین مالی تروریسم می پردازد. ما پس از آنکه متوجه هک و افشای مکاتبات میشل اوباما و موزا بنت ناصر همسر امیر پیشین قطر شدیم، عقب نشینی کردیم و این کار را ادامه ندادیم.

این عملیات جاسوسی الکترونیکی به دستور ابوظبی، اعضای خانواده حاکمان قطر را هدف قرار داده بود. همچنین مقامات فیفا و منتقدان رژیم امارات در توییتر نیز هدف این عملیات جاسوسی بودند.

یکی از اعضای سابق این شبکه گفت که آنها وظیفه داشتند اثبات کنند قطر بودجه اخوان المسلمین را تامین می کند

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه