ارسال به دیگران پرینت

قانون |کاخ سفیدگزارش قتل خاشقچی رابه کنگره ارائه میکند

جن ساکی روز جمعه در نشست خبری روزانه خود در پاسخ به این سوال که که آیا دولت بایدن به صراحت قتل جمال خاشقچی نویسنده عربستانی روزنامه واشنگتن‌پست را محکوم و بر عاملان آن تحریم اعمال می‌کند، گفت: ما در حال آماده کردن انتشار یک گزارش غیرطبقه‌بندی با شفافیت کامل برای کنگره هستیم که یک قانون است و ما می‌خواهیم از قانون تبعیت کنیم. دفتر مدیر اطلاعات ملی اطلاعات بیشتری درباره جزئیات این موضوع دارد و شما را به آن ارجاع می‌دهم.

جن ساکی روز جمعه در نشست خبری روزانه خود در پاسخ به این سوال که که آیا دولت بایدن به صراحت قتل جمال خاشقچی نویسنده عربستانی روزنامه واشنگتن‌پست را محکوم و بر عاملان آن تحریم اعمال می‌کند، گفت: تکرار می‌کنم که قتل خاشقچی یک جنایت هولناک بود.

وی افزود: ما در حال آماده کردن انتشار یک گزارش غیرطبقه‌بندی با شفافیت کامل برای کنگره هستیم که یک قانون است و ما می‌خواهیم از قانون تبعیت کنیم. دفتر مدیر اطلاعات ملی اطلاعات بیشتری درباره جزئیات این موضوع دارد و شما را به آن ارجاع می‌دهم.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: ما انتظار داریم عربستان سعودی رتبه خود را در حقوق بشر بهبود بخشد که شامل آزاد کردن بازداشت‌شدگان سیاسی است همچون دو زن فعال حقوق بشری که در زندان‌های سعودی هستند.

ساکی از آزادی یک زندانی دو تابعیتی در روز گذشته از عربستان استقبال کرد و یادآور شد: امیدواریم که پیشرفت‌های بیشتری را در ماه‌های آینده شاهد باشیم.

وی اظهار کرد: همچنان سیاست ما در قبال سعودی در حال بررسی است و اکنون نمی‌توانم چیزی درباره سیاست‌هایمان اعلام کنم.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه